Originaliausioje Alytaus miesto sodyboje šeimininkai darbus patiki robotams

Pačiame Alytaus miesto centre, Senoji g. 6, esanti Sandros ir Deivido Ciūnių sodyba kasmetiniame Alytaus miesto aplinkos tvarkymo konkurse šiemet buvo išrinkta kaip originaliausia. Prieš trejus metus gyvenamąją vietą įsirengusi šeima sako, kad prioritetus teikia praktiškumui, tad visus sodybos darbus patikėjo robotizuotiems įrenginiams.

Maloniai nustebo

D. Ciūnys tikino, kad savivaldybės įvertinimas šeimai yra malonus, tačiau visiškai netikėtas, esą dabar aplinką stengiasi puoselėti bene kiekvienas.

„Pakvietimą į konkurso apdovanojimus gavome į pašto dėžutę, tačiau jos nepasitikrinome ir jau tik po apdovanojimų sužinojome, kad mūsų sodybai originaliausių nominacijoje skyrė pirmą vietą. Tikrai nustebino, juolab kad net nežinau, kodėl mes patekome tarp konkurso dalyvių“, – pasakojo D. Ciūnys.

Mėgstamiausia vieta – baseinas

Vyras pasakojo, kad savo sodybos aplinkai skiria labai mažai dėmesio, kad jų šeima – tikrai ne iš tų, kurie nuo ryto iki vakaro pluša ant kelių prie kiekvieno aplinkos kampelio.

„Turbūt tas noras viską įsirengti kuo paprasčiau ir praktiškiau atėjo dar nuo vaikystės, nes man 25 arų tėvų sklype nuolat reikėdavo pjauti žolę ir tai buvo nemėgstamiausias mano darbas. Būtent todėl, įsirenginėdami savo sodybą, iš karto apgalvojome viską, kad rankų darbo čia tektų įdėti kuo mažiau. Sėdami veją, iš karto įsirengėme laistymo sistemą ir įsigijome vejos pjovimo robotą. Aplink neturime augalų, kuriems reikėtų daug priežiūros, todėl labai nustebau, kodėl mūsų sodyba buvo nominuota kaip originaliausia. Na nebent dėl to, kad augalų pas mus praktiškai nėra.

Labai svajojome apie baseiną kieme, todėl jis atsidūrė prioritetų sąraše. Baseinas labai pasiteisino, nes vasarą čia būna pati mėgstamiausia šeimos vieta, vaikai mėgsta jame maudytis“, – pasakojo D. Ciūnys.

Vyras pasakojo, kad jo tėvai iki šiol gyvena sodyboje, dar turi ir kaimo turizmo sodybų, kuriose darbų nestinga.

„Sodybose pluša patys tėvai ir ten darbai niekada nesibaigia. Galbūt todėl man atrodo, kad ten visko per daug ir prioritetą teikiu minimalizmui“, – pasakojo pašnekovas.

Suviliojo vieta miesto centre

Šioje sodyboje Ciūnių šeima gyvena vos trejus metus. Sklypas miesto centre jų akiratyje jau buvo kurį laiką, mat anksčiau netoliese įsikūrė ir Deivido sesers šeima.

Pardavinėtas sklypas buvo apleistas, su senu namu, kurį nugriovė. Pro sklypą dažnai vaikštinėdavo benamiai.

„Pati vieta mums labai patiko, nes čia – miesto centras, vaikams arti mokyklos, darželiai, būreliai. Be to, iki tol gyvenome bute, kuris taip pat yra miesto centre ir nenorėjome niekur toliau kraustytis“, – tikino vyras.

Jis pasakojo, kad gyvenimas bute jam patiko ir nekėlė jokio diskomforto, o namo statyboms ryžosi dėl žmonos ir vaikų, kurie norėjo daugiau erdvės būste, atskirų savo kambarių ir nuosavo kiemo.

Dizainas – nuo valgomojo stalo

Įrenginėjant namą, Deividas jau turėjo viziją, koks turėtų būti dizainas, koks išplanavimas ir kokie baldai kur turėtų stovėti. Viskas prasidėjo nuo Lenkijoje atrasto ir labai patikusio valgomojo stalo. Pagal jį buvo derinami tolesni virtuvės, valgomojo, svetainės interjeras, baldai.

„Darėmės viską patys. Tik dizainerės paprašėme interjero dizaino vizualizacijos. Man jos nereikėjo, tačiau jos reikėjo dėl žmonos, kad jai būtų lengviau įsivaizduoti ir apsispręsti. Tai padėjo sudėlioti visus taškus“, – patirtimi dalijosi vyras.

Sodybą – į pardavimus

Savo verslą turintis vyras jau brandina naujų planų. Šeima yra kosmopolitiška ir mėgsta keisti aplinką, todėl jie pasiryžę leistis į naujo namo statybas, o šią sodybą ateityje galbūt pavyks parduoti.

Vyras pasakojo savo versle pradėjo modulinių gelžbetoninių namų statybas, kurių principas jam labai patiko. Iš tikrųjų šeima visada svajojo apie vieno aukšto namą, tačiau dėl sodyboje esančio nedidelio ploto, teko projektuoti  dviejų aukštų namą. Galiausiai vienai iš trijų šeimos atžalų išvykus mokytis į kitą miestą, name vietos šeimai kiek per daug.

Be to, Ciūniai turi sklypą prie ežero, kur taip norėtų jame įsikurti vasaros metu.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *