Bendruomenėms – aplinkosauginių iniciatyvų konkursas „Mažiau atliekų – daugiau žiedų“

Asociatyvi lol.lt nuotrauka.

Kiekvienais metais minima Europos atliekų mažinimo savaitė šiemet vyks lapkričio 20-28 dienomis. Jos tema – žiedinės bendruomenės.

Kas jos? Tai bendruomenės, kurios vengia atliekų susidarymo, renkasi aplinkai draugiškas alternatyvas savo veikloje, kuria naujus dalykus iš senų, keičiasi tuo, ką turi, perka vieni iš kitų, o ne ieško iš toli atvežtų produktų, puoselėja aplinką ir, žinoma, rūšiuoja atliekas, kurių susidarymo išvengti neįmanoma.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) skelbia Europos atliekų mažinimo savaitei skirtą aplinkosauginių bendruomenių iniciatyvų konkursą „Mažiau atliekų – daugiau žiedų“ ir kviečia Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Prienų rajono ir Varėnos rajono bendruomenes, pasidalinti savo patirtimi, kaip mažiau teršti, mažiau vartoti, švariau ir sveikiau gyventi bei džiaugtis savo pačių sukurta gražia darnia aplinka.

Papasakokite, kaip jūsų bendruomenė vengia atliekų susidarymo, kaip atnaujina senus daiktus, pritaiko juos naujiems bendruomenės, jos narių poreikiams, kaip tausoja išteklius, keisdamiesi daiktais, pirkdami vieni iš kitų užaugintas gėrybes, sukurtus gaminius, viena transporto priemone vykdami į darbą, kaip tvarko atliekas, kompostuoja jas, kaip panaudoja kompostą, rengia kūrybines dirbtuves ir įgyvendina kitus žiedinės veiklos principus. Pristatykite „žiediškiausius“ savo bendruomenės narius ir jų patirtį.

Visų, savo aplinkosaugines iniciatyvas įgyvendinančių ir jų aprašymus bendruomenių atstovai bus pakviesti į baigiamąįį koncertinį renginį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro pakartotinio naudojimo padalinyje „TikoTiks“, o trims labiausia žiedinės veiklos principus atitinkančias iniciatyvas pristačiusioms bendruomenėms bus įteikti ARATC įsteigti prizai: kompostavimo dėžės ir renginiams skirta palapinė, kuri atiteks pirmosios vietos laimėtojui.

Jūsų įgyvendintų iniciatyvų aprašymų, užpildant prisegtą formą, su nuotraukomis/filmuota vaizdo medžiaga lauksime iki lapkričio 3 d. adresu aldona.jankauskiene@alytausratc.lt.

Pastaba. Konkurse negali dalyvauti bendruomenės, kurių vadovai, valdybų nariai yra Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai.

Bendruomenių iniciatyvos Forma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *