Susitikime su viceministru R. Skaudžiumi – apie Tūkstantmečio mokyklų projektą ir remonto darbų poreikį

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

„Alytus  – chemikų kalvė ir išskirtinių gabumų turinčius vaikus atskleidžiantis miestas“, – taip apie gimtąjį miestą ir čia dirbančią švietimo bendruomenę sakė šiandien Alytuje viešėjęs Švietimo mokslo ir sporto viceministras prof. dr. Ramūnas Skaudžius.

Vizitą Alytuje viceministras pradėjo apsilankymu savo buvusioje mokykloje – Vidzgirio progimnazijoje. Vėliau svečias susitiko su Alytaus miesto savivaldybės vadovais.

Susitikimo su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu, mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, administracijos direktore Ona Balevičiūte ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Vytuoliu Valūnu metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Tūkstantmečio mokyklų projekto, Alytaus miesto mokyklų pastatų būklės klausimams aptarti.

Susitikime  Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pasidžiaugė, kad antrus metus iš eilės Alytaus miesto mokyklose ir lopšeliuose-darželiuose daugėja vaikų. Prakalbus apie Alytaus miesto ir rajono mokyklų užimtumą, miesto vadovas pastebėjo, kad, atsižvelgiant į  mokymo kokybę, aukštesnius mokinių pasiekimus ar didesnį popamokinės veiklos pasirinkimą,  regionui ateityje konkuruoti su miestu bus sunkiau.

Švietimo mokslo ir sporto viceministras dr. R. Skaudžius neabejojo, kad Lietuvos tūkstantmečio mokyklų projekte dalyvauti nuspręsiančias Alytaus miesto švietimo įstaigas lydės sėkmė.

„Mūsų pozicija nėra tokia, kad  projekte norinti dalyvauti mokykla turi būti ideali. Svarbiausia, kad savivaldybė būtų parengusi planą, kuriame būtų nurodyta aiški kryptis ir žingsniai. Jeigu neatitiksite kokio nors kriterijaus, bet rodysite, kad norite ir darote viską, kad kriterijus būtų pasiektas, jūs tikrai drąsiai galite dalyvauti projekte“, –  mintimis apie Lietuvos tūkstantmečio mokyklų projektą dalijosi viceministras.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie remonto darbų poreikį kai kuriose Alytaus miesto švietimo įstaigose.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje  būtina keisti langus. „Šios gimnazijos mediniai langai – labai prastos būklės.  Mes, deja, nesame pajėgūs savivaldybė biudžete rasti lėšų, todėl norime paprašyti ministerijos pagalbos“, – viceministro dėmesį į Alytaus šv. Benedikto gimnaziją atkreipė mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Alytaus Dzūkijos mokyklos specialiųjų klasių pastato vidaus remontas – dar viena tema, kurią miesto vadovai aptarė su Švietimo mokslo ir sporto viceministru prof. dr. R. Skaudžiumi.

Po susitikimo su miesto vadovais Švietimo mokslo ir sporto viceministras prof. dr. R. Skaudžius apsilankė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, kur Tarptautinės mokytojų dienos proga pasveikino savo buvusią chemijos mokytoją ekspertę Janę Liutkienę. Viceministro sveikinimų profesinės šventės proga sulaukė ir jo buvusi auklėtoja Alytaus Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Baliukonytė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.