100 metų Alytaus rajone – ne riba!

Vicemerė Dalia Kitavičienė, meras Algirdas Vrubliauskas, universiteto Daugų filialo dekanė Janina Seiliuvienė, Alytaus trečiojo amžiaus universiteto rektorė Janina Ingelevičienė, Simno filialo dekanė Janina Žeimienė. Alytaus r. savivaldybės nuotr.

Tarp mūsų gyvena net 11 ypatingų ilgaamžių – 100 ir daugiau metų sulaukusių senolių – 10 moterų ir 1 vyras. Vyriausia senolė iš Butrimonių seniūnijos jau turi 106 metus! Daugiausia šimtamečių yra Miroslavo seniūnijoje – čia jų 3, kiti gyvena Alovės, Nemunaičio, Daugų, Krokialaukio, Punios seniūnijose.

Šiemet garbingą 100 metų jubiliejų šventė net 7 rajono gyventojos–Antanina Kuncevičienė ir Marijona Simanavičienė, Pranciška Vaisvalavičienė  iš Miroslavo seniūnijos, Marė Čerkauskienė ir Monika Aliulienė iš Krokialaukio, Teofilė Lasickienė iš Punios  bei  Angelė Bautrukevičienė iš Alovės seniūnijos.

Visus jubiliatus pasveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė, seniūnai,socialinio darbo organizatoriai, artimieji. Jubiliatams nuo savivaldybės įteikta po gėlių puokštę ir  100 eurų dovanų čekį.

Savivaldybės vadovai dėkoja artimiesiems už rūpestį senoliais, džiaugiasi jų ilgaamžiškumu ir guvumu, visiems linki sveikatos, stiprybės.

Universitetas – kelioms kartoms

Trečiojo amžiaus universitetas sudaro galimybę vyresnio amžiaus žmonėms aktyviai leisti laisvalaikį, domėtis gamta, istorija, literatūra, kitais mokslais, šiuolaikiniais mokslo pasiekimais, betarpiškai tarpusavy bendrauti, plėsti savo akiratį. Simno ir Daugų filialo „studentai“ dalyvauja įvairiose sporto, meninės saviraiškos, sveikos gyvensenos renginiuose, dalyvauja mokymuose, paskaitose.

Trečiojo amžiaus universiteto Daugų ir Simno filialai yra Alytaus trečiojo amžiaus universiteto padaliniai. Juose aktyviai dalyvauja gyventojai nuo 45-erių metų. Iš viso abiejuose filialuose yra apie 300 narių, aktyvių lankytojų –90.

Savivaldybės meras A. Vrubliauskas džiaugiasi, kad vyresnio amžiaus žmonės gyvena aktyviai, randa jiems įdomių veiklų, buriasi, bendrauja, randa draugų.

„Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai gali būti pavyzdys net ir jaunesniems žmonėms. Jie mokosi,  gilina žinias, džiaugiasi gyvenimu, keliauja, skleidžia gerą energiją ir puikią nuotaiką“, – sako A. Vrubliauskas. Jis linki visiems Universiteto studentams ir toliau būti tokiems žingeidiems, aktyviems, ragina ir jaunesnius gyventojus įsijungti į jų gretas.

Rugsėjo 11 d. Dauguose Trečiojo amžiaus universiteto filialas surengė šventę „Kelios kartos kartu“.

Teikiamos įvairios paslaugos ir pagalba

Sulaukus garbingo amžiaus arba turint sveikatos problemų, kai nėra artimųjų, senjorams sunku gyventi savo namuose vieniems. Dalis senolių drąsiai kreipiasi į globos namus.  Alytaus rajone yra jaukūs socialinės globos namai Miroslave ir Pivašiūnuose, parapijiniai globos namai – Rumbonyse ir Pivašiūnuose.

Kitiems pagyvenusiems, vienišiems žmonėms prireikus socialinės, o turintiems sunkią negalią –  ir sveikatos priežiūros pagalbos, tokios paslaugos yra teikiamos namuose. Šiemet daugiau negu dvigubai padidintas lankomosios priežiūros darbuotojų skaičius, įvairias paslaugas senjorams teikia ir bendruomenės.

Alytaus rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis, finansuoja asmens higienos paslaugas senjorams ir kitiems gyventojams, kurie neturi galimybių jomis pasinaudoti namuose. Nemokamomis dušo, skalbimo paslaugomis naudojasi apie 800 asmenų. Jeigu Jums ar kaimynams reikia tokios paslaugos, kreipkitės į seniūniją.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.