Ričardas Malinauskas apie kilusį ažiotažą: „Apderk kitą, kad pats spindėtum“

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Kilus ažiotažui dėl migrantų Druskininkuose maitinimo viešųjų pirkimų, kuriuos, kaip teigiama, laimėjo kurorto mero Ričardo Malinausko aplinkos žmogus, pats miesto vadovas pratrūko ir situaciją pavadino keturių opozicijos klounų intrigomis, išsidirbinėjimais ir skundais.

Druskininkų valdžios opozicijai įtarimų sukėlė ne tik viešojo konkurso laimėtojas UAB „Minolga“ ir jos vadovo Vido Stašinsko politiniai ryšiai su meru, bet ir vienam migrantui numatyta 15 eurų maitinimo suma. Pats meras bet kokias dvejones dėl viešųjų pirkimų skaidrumo atmeta.

V. Stašinskas yra Druskininkų tarybos narys, kuris į politiką pateko kartu su R. Malinausko vedamu visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“, o šiuo metu jis dirba frakcijoje „Nuosaiki opozicija“.

Per liepos mėnesį su bendrove „Minolga“ pasirašytos trys viešųjų pirkimų sutartys, kurių bendra vertė siekia 259 tūkst. Eurų. Esą vienam Druskininkuose apgyvendintam neteisėtam migrantui skiriamas maisto ir higienos priemonių rinkinys, kurio vertė 15 eurų.

Per visą Lietuvą nuvilnijus šiam ažiotažui, meras R. Malinauskas savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė įrašą.

„APDERK KITĄ, KAD PATS SUSPINDĖTUM

Keturių opozicijos klounų intrigos, išsidirbinėjimai, skundai manęs jau nestebina ir labai seniai.

Kaip ir nebestebina nukritęs žiniasklaidos patikimumas iki paskutinės – žemiausios ribos. Štai Jums dar vienas pavyzdys.

Ne Druskininkai sugalvojo užtvindyti Lietuvą migrantais. Ne Druskininkai kreipėsi norėdami organizuoti maitinimą. Ne Druskininkai sudarinėjo meniu.

Ne vieno pasitarimo metu su migrantų klausimą kuruojančiomis institucijomis, išsakėm savo poziciją, kad kuo greičiau paslaugų tiekimas būtų vykdomas centralizuotai ir tuo rūpintųsi viešųjų pirkimų tarnyba arba pats pasienis.

Liepos 7 d. mes gavome pagalbos prašymą iš pasienio, kuo skubiau užtikrinti maitinimą, kasdienines higienos priemones ir kitas gyvenimui būtinąsias sąlygas.

Ne mes nusprendėme, kad Druskininkuose tiek užkarda, tiek panemunės patikros punktas būtų laikini pabėgėlių centrai. Mes nežinojome, kiek ir kurią dieną jų bus, o kiek jų išveš. Ne mes nusprendėme, kad juos reikia maitinti būtent vienkartinio, sauso maisto daviniu.

Pasienio pageidavimu, pagal jų pateiktą konkretų pavyzdinį meniu sąrašą (sąrašą pridedu) remiantis Viešųjų pirkimų įstatymu buvo nupirktas vienkartinis, sauso davinio maitinimas.

Vienkartiniai sausi daviniai buvo tiekiami, nes viskas buvo laikina. Mums žadėjo, kad migrantai čia apsistoja tik laikinai vos kelioms dienoms.

Vienkartinių ir steriliai, supakuotų maisto produktų, skirtų kiekvienam žmogui atskirai, kainos daug brangesnės, juk mokame už kiekvieno produkto įpakavimą atskirai, jų supakavimą į davinį kiekvienam migrantui.

Daug pigiau maitinti iš vieno didelio katilo. Juk gaminant didelę porciją galima ir pataupyti. Kaip smagu diskutuoti apie kainas, kai net nebandai pagalvoti ir įsigilinti, kiek ir kas kainuoja.

Galutiniame rezultate apimtys išties didelės – beveik 15 tūkst. vnt. sauso maisto davinių per beveik pusantro mėnesio. Ir vietoje to, kad Pasienio tarnybos vadovai, Savivaldybės specialistai ir žmonės, kurie rūpinosi maisto tiekimu gautų padėkos žodį, mes spjaunam ant jų ir tampom už atlapų. Bet Lietuvoje atrodo tai jau tapę norma.

Dėkojame pasienio tarnybai už bendradarbiavimą, už abipusį supratimą. Mes turėjome žaibiškai išspręsti kilusias problemas, o jie suprasdami situaciją kiekvieną dieną su mūsų specialistais diskutavo ir konsultavosi, ieškant pačių geriausių sprendimų.

Mes iki šiandien neturėjome nei vieno nusiskundimo, neskaitant vietinių politikierių.

Besidomintiems iš esmės visą šitą situacija, prikabinu dokumentus su informacija apie viso laikotarpio teiktas maitinimo paslaugas“, – rašoma R. Malinausko poste.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Ričardas Malinauskas apie kilusį ažiotažą: „Apderk kitą, kad pats spindėtum“

  1. Tai vienintelis is politiku kuri galima drasiai vadinti politiku, kurio darbai aiskiai kelia Druskininkus gyvenimui , noreciau kad ir mano miesto meras butu toks kaip R. M.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.