Žuvinte – ypatingi paukščių atsisveikinimo vakarai: romantikams verta pamatyti ir išgirsti!

stopkadras iš rudenėjančio Žuvinto biosferos rezervato vaizdinės medžiagos.

Jeigu dar nesuspėjote pasigėrėti pamažu auksu jau besidengiančiu rudeniu ir išlydėti mūsų kraštą paliekančių paukščių, tai daryti geriausia Žuvinto biosferos rezervate, kuris šiomis dienomis tapo tūkstančių migruojančių gervių stotele.

Jau kelios dienos virš Žuvinto stebimos gervių virtinės. Šiomis dienomis prasidėjo intensyvi jų rudeninė migracija. Į ežero kinis nakvoti susirenka šimtai gervių ir jų stebima dvigubai daugiau, nei ankstesniais vakarais. Gerokai gausiau jos nakvoja kitose Žuvinto pelkės vietose.

„Gyvoji gamta Žuvinto rezervate šiomis dienomis kaip niekad gyva. Naktimis gervių klyksmas netyla ištisas valandas. Taip būna, kai prie nakvojančių prisijungia naktinės migrantės. Verta pasidairyti ir pasiklausyti“, – sako Žuvinto biosferos rezervato ekologas Arūnas Pranaitis ir pridūrė, kad šiomis dienomis išties vertėtų paskubėti aplankyti Žuvinto biosferos rezervato gyvąją gamtą.

Arūnas Pranaitis. ornitostogos.lt nuotr.

Pačiame Žuvinto ežere šiuo metu – ir tuntai pilkųjų žąsų. Jų dabar į būrį susitelkę – per 4 tūkstančius. Galima pamatyti ir dešimtis baltųjų garnių, šimtus kormoranų. Nušienautose vietovėse būriuojasi tūkstantiniai pempių pulkai, kurių ramybę kartas nuo karto sudrumsčia praskrendantys jūriniai ereliai.

„Deja, pamatyti ir išgirsti tūkstančius sparnus kelti besiruošiančių paukščių ir jų atsisveikinimo šokių bei giesmių, reikia ištaikyti geresnius orus ir laiką. Jau nebesislapstantys, išskristi besibūriuojantys paukščiai dažnai nutūpia net prie pat stebėjimo bokštelio. Dabar Žuvinte – ypatingi vakarai, besitęsiantys iki vėlyvų naktų“, – patikino Žuvinto ekologas.

Pasak jo, Žuvintas rudenį labai skiriasi nuo Žuvinto pavasarį, nes vyrauja kitokie garsai, kitokios paukščių rūšys. Pavasarį paukščiai Žuvinte sukrunta nuo pat ankstyvo ryto, o rudeniop pirmoje dienos pusėje čia dar būna tylu. Daugiau triukšmo ir judesio čia galima pamatyti jau vakarėjant.

„Tiems, kas domisi egzotiškesniais paukščiais, pavyzdžiui, tilvikais, didžiausia tikimybė juos pamatyti dienos metu. Tiems, kam labiau norisi romantiškų vakarų paukščių klegesio apsuptyje, tam tinkamiausias laikas prieš saulėlydį ir tas jis gali tęstis net iki vidurnakčio“, – pasakojo A. Pranaitis.

Pasak jo, gervės apytiksliai iki spalio mėnesio iš Žuvinto apylinkių jau masiškai pasitraukia. Žąsys dar būna iki pat lapkričio mėnesio, spalio viduryje įprastai pasirodo šiaurinių žąsų tūkstantiniai pulkai, o užšalus ežerui, rezervatas nugrimzta į žiemos miegą.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.