Baltijos kelio minėjime – linkėjimas alytiškiams: „Stiprybės!“

Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Prie Baltijos kelio ąžuoliuko Alytuje buvo paminėtos 32-osios Baltijos kelio metinės. Sveikinimų kalbose ne tik sugrįžta į daugiau nei trijų dešimtmečių senumo įvykius, bet ir prabilta apie šių dienų valstybę drebinančius sunkumus. Ne veltui nuskambėjo ir šiam laikmečiui labai aktualus palinkėjimas „stiprybės“. Taip pat Baltijos kelio aidai iki šiol vilnija net Amerikoje, iš kurios į renginį atvyko jau du dešimtmečius ten gyvenantis lietuvis.

„Prieš 32-ejus metus pasauliui parodėme tai, ko jis nebuvo matęs ir girdėjęs – milijonai žmonių susikibo į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Lietuviai, latviai ir estai tuo metu tikėjo, kad gyvenimas gali būti kitoks. Vietoje neapykantos jie pasiriko tikėjimą, vietoje ginklo ar kardo jie į rankas paėmė kardelius, vietoje smurto protrūkio jie tiesiog susikibo už rankų.

Baltijos kelio dvasia nesibaigia ir šiuo metu. Gyvename pakankamai sudėtingais laikais – pandemija, migracijos krizė. Ir iš tikrųjų sočiam užjausti alkaną labai sunku. Kaip ir turtais aptekusiam – žmogų, kuris gyvena be skatiko kišenėje. Iššūkių netrūksta ir šiandien. Kai kurios krizinės situacijos vienija tautą. Tačiau gyvenant demokratinėje valstybėje, man darosi liūdna, kai šaukiame, mitinguojame, skirstome žmones ir kai akmenį metame ne į priešą, o į savus. Šiandien linkiu, kad Baltijos kelio dvasia ir vienybė gyvuotų ne skaldymo, ne ieškojimo kaltų, ne priešinimo akivaizdoje, o kaip tik paimtume vienas kitą už rankų ir kartu eitume tuo vieningu keliu vardan tos, dėl kurios kovojo mūsų seneliai, tėvai ir proseneliai. Stiprybės!“, – renginio metu visus susirinkusius alytiškius sveikino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Į daugiau nei trijų dešimtmečių senumo įvykius savo sveikinime alytiškiams sugrįžo ir Seimo pirmininkės pavaduotojas Julius Sabatauskas. Jis prisiminė, kad anuomet buvo gavęs šaukimą į karinius mokymus dviem mėnesiams. Tuo metu vyras svarstė, ką pasirinkti – paklusti įsakymui, ar klausyti savo širdies. Būtent taip jis ir padarė – su šeima dalyvavo Baltijos kelyje.

„Tai man buvo svarbiau už viską, kad Lietuva būtų laisva. Žmonės įrodė, kad galim pasiekti savo laisves ir nepriklausomybes ir parodyti pasauliui tai, ko jis dar nebuvo matęs. Mes parodėme, kad neiššovus nė vieno šūvio, nenužudžius nė vieno okupanto, galime atkovoti savo laisvę. Branginkime savo laisvę, puoselėkime ją, auginkime savo Lietuvą, kad ji būtų jauna, stipri ir laisva“, – kalbėjo J. Sabatauskas.

Į renginį atvyko ir svečias iš už Atlanto – Arizonos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Zenonas Misius. Jau du dešimtmečius Amerikoje gyvenantis lietuvis pasidžiaugė, kad buvo sutiktas su ovacijomis ir taip pat leidosi į prisiminimų kelionę, kurioje jis taip pat buvo vienas iš Baltijos kelio grandinės dalių.

„Baltijos kelias paminimas ir Amerikoje. Šios progos jubiliejiniais metais tam dėmesio skiria ir Amerikos žiniasklaida. Linksminkitės, švęskime mūsų nepriklausomybę ir Baltijos kelią“, – linkėjo svečias iš Amerikos.

Renginio metu netrūko  ir nuotaikingų liaudies kolektyvų pasirodymų. Skambant tradicinei Baltijos kelio dainai renginio dalyviai susikibo rankomis ir apjuosė Alytuje esantį simbolinį Baltijos kelio ąžuolą.

Baltijos kelio minėjimą Alytaus krašto žmonės pratęs paminklo Baltijos kelyje stovėjusiems Alytaus krašto žmonėms atidengimo šventėje, kuri vyks atkarpoje, esančioje kelio Vilnius – Ukmergė 47 kilometre. Būtent čia 1989 m,. rugpjūčio 23 d. stovėjo Alytaus krašto žmonės, gyvenantys dabartinėse Alytaus miesto savivaldybės ir Alytaus rajono savivaldybės teritorijose. Jų garbei ir bus atidengtas paminklas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.