Galimybių pasas Alytaus rajono gyventojams – beveik į namus

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė (kairėje) ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė jau turi ir naudoja galimybių pasus. Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Pirmadienį, rugpjūčio 23 d. Alytaus rajono gyventojai, pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, bet neturintys namuose elektroninių įrenginių, pirmieji Lietuvoje nemokamai gaus galimybių pasus.

Savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko inicijuotos gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 akcijos davė gerų rezultatų – Alytaus  rajone jau  pasiskiepijo per 75 proc. gyventojų. Todėl savivaldybės vadovai kartu su valstybės įmonės „Registrų centras“ darbuotojais organizuoja naują akciją – nemokamą galimybių paso aktyvavimą ir atspausdinimą.

Ši paslauga pirmiausia skiriama vyresnio amžiaus, atokiose kaimo vietovėse gyvenantiems žmonėms, kurie neturi kompiuterių arba spausdintuvų, nesinaudoja elektronine bankininkyste ar elektroniniu parašu, todėl negali atsisiųsti, atsispausdinti galimybių paso.

Savivaldybės ir „Registrų centro“ darbuotojai pagal žemiau  nurodytą grafiką lankysis atskirose seniūnijose, arčiau žmonių gyvenamosios vietos. Gyventojas, norintis gauti galimybių pasą, privalo su savimi turėti ir „Registrų centro“  darbuotojui pateikti asmens tapatybės dokumentą. Galimybių pasas bus atspausdintas ant įprasto popieriaus lapo, kurį žmogus galės nešiotis su savimi.

Galimybių pasas iškart leis gyventojams gauti daugiau paslaugų su mažesniais ribojimais. Manoma, jog tai padės kontroliuoti COVID-19 pandemiją be karantino, neuždarant visų verslų ir veiklų, kitaip sakant, visiems leis gyventi įprastą gyvenimą.

Primename, kad nuo rugsėjo 13 d. didžioji dalis paslaugų Lietuvoje galės būti teikiama tik turint galimybių pasą. Asmenims be galimybių paso  bus uždarytos didžiųjų parduotuvių durys, grožio salonai, kirpyklos, kavinės ir restoranai, kultūros ir pramogų vietos.

Nepasiskiepiję asmenys galės lankytis tik nedidelėse parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekės, taip pat optikos prekių parduotuvėse, vaistinėse. Tiesa, Vyriausybė leido nepaskiepytiems asmenims naudotis viešuoju transportu ir patekti į gydymo įstaigas.

Jau šiuo metu daugelis prekybos, paslaugų, maitinimo įmonių yra nusprendusios aptarnauti tik galimybių pasą turinčius lankytojus.

Galimybių pasų išdavimo grafikas

Laikas Seniūnija
9–10 val.  

Raitininkų seniūnija

11–12 val. Simno seniūnija
13–14 val. Punios seniūnija
14.15–15.15 val. Butrimonių seniūnija
15.30–16.30 val. Pivašiūnų seniūnija
   

Telefonas pasiteirauti 8 611 30259.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *