Druskininkų gėda netrukus virs pasididžiavimu: iškils moderni autobusų stotis

Druskininkiečiai turės atnaujintą, modernią, funkcionalią ir šiuolaikišką autobusų stotį. Šį objektą projektavo žymus architektas Gintaras Balčytis. Jis praėjusią savaitę pristatė pirmuosius stoties projekto sprendinius.

Nauja autobusų stotis iškils dabartinės stoties vietoje.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad architektas G. Balčytis bei projektą įgyvendinantis investuotojas jaučia Druskininkus: kad esame ekologiškas gamtos kurortas, siekiantis būti išmanus, ir kartu – patogus bei praktiškas.

Kadangi autobusų stotis bus įsikūrusi pušynų apsuptyje ir norime ją harmoningai įlieti į aplinką, svarstėme, kad rekonstrukcijos metu bus panaudoti medžio elementai, atsiras netgi čiurlioniški motyvai“, – apie druskininkiečių laukiančią naujovę rašė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Pasak jo, autobusų stoties vidaus erdvė bus šviesi, estetiška, išskirtinė – su išsaugotomis natūralios gamtos salomis.

Svarstyta, kad jos stogą galima išnaudoti įrengiant saulės elektrinę, o taip pat renginiams skirtą terasą ir apžvalgos bokštą, kuris atvertų vaizdingą miesto ir Druskonio ežero panoramą.

Naujojoje autobusų stotyje duris atvers ir dar vienas prekybos centras.

„Aptarėme, kad nors autobusų stoties pagrindinė funkcija yra keleivių vežimas, bet autobusai neturėtų užgriozdinti pastato prieigų ir fasado.

Džiaugiuosi, kad į mano išsakytas pastabas buvo atsižvelgta ir dalį pasiūlytų idėjų pavyks įgyvendinti.

Ne kartą esu sakęs, kad per 20 privatizavimo metų autobusų stotis taip ir nerado ūkiškai besitvarkančio šeimininko ir virto tikra Druskininkų gėda, kurorto svečiams padarančia pasibaisėtiną pirmąjį įspūdį.

Tačiau jau nebedaug liko kęsti šį nesusipratimą.

Džiaugiuosi, kad naujieji šeimininkai supranta šio objekto svarbą ir miestui, ir sau kaip verslui.

Neabejoju, kad artimiausiu metu autobusų stotis taps Druskininkų pasididžiavimu“, – rašė Drukininkų vadovas.

Techninį projektą investuotojas planuoja parengti iki kitų metų pavasario. Tikimasi, kad kitąmet pavyks sėkmingai startuoti ir su rekonstrukcijos darbais.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *