Alytuje pakito geriamo vandens kvapas ir skonis: „Nemalonu, bet nekenksminga“

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius.

Alytiškiams nerimą sukėlė iš čiaupų tekantis specifinį kvapą ir skonį turintis vanduo. „Dzūkijos vandenų“ atstovai ramina gyventojus ir sako, kad vartoti vandenį yra saugu, kad pakito tik indikatorinės jo savybės. Taip nutiko todėl, kad dėl karštų orų, liūčių įšilusiame vandenyje pradėjo daugintis bakterijos ir siekiant apsaugoti gyventojų sveikatą, teko imtis priemonių, lėmusių vandens pakitimus Alytaus mieste. Tiesa, visa tai laikina.

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ pastaruoju metu sulaukia daugybės gyventojų skambučių su nusiskundimais dėl pablogėjusios vandens kokybės Alytuje. Miestiečiai skundžiasi, kad vanduo turi nemalonų kvapą ir skonį.

„Gyventojai turėjo pastebėti, kad iš čiaupo atsukus šaltą vandenį, iš jo ilgai teka šiltas vanduo, o tai sąlygoja bakterijų dauginimąsi. Tiekiamo šalto vandens temperatūra įprastai būna +8 laipsniai, bet šiuo metu dėl karštų orų vandens temperatūra padidėjo. Siekiant užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi, pradėjome dezinfekuoti vandenį padidinant natrio hipochlorido kiekį. Vandenyje radome nestandartinių, mūsų vandeniui nebūdingų kaliforninių bakterijų. Padidinus natrio hipochlorito kiekį, vanduo tapo rūgštesnis ir jis pradėjo ardyti apsaugines vamzdžių sieneles, todėl nuo jų atskilo mangano, geležies cheminiai elementai. Būtent mangano ir natrio hipochlorito reakcija sukėlė vandenyje atsiradusį kvapą ir skonį“, – situaciją aiškino bendrovės „Dzūkijos vandenys“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius.

Tokia pati situacija buvo iškilusi ir pernai metų vasarą. Pasak L. Mackevičiaus, bendrovės atstovai nuolat stebi, tikrina vandens kokybę, ir pasikeitus jo savybėms, visuomet imasi atitinkamų priemonių.

„Dar gyventojai vandenyje gali pastebėti ir į naftos gabaliukus panašių nuosėdų, tačiau visa tai nėra kenksminga žmogaus organizmui, tačiau vartoti tokį vandenį tiesiog nėra malonu. Tačiau patikinu, kad situacija yra laikina, mes jau pradėjome mažinti natrio hipochlorido kiekį ir maždaug per savaitę vandens indikatorinės savybės turėtų atsistatyti. Iki tol rekomenduojama prieš vartojimą iš čiaupo nuleisti daugiau vandens“, – kalbėjo L. Mackevičius.

Pakitusį vandens skonį ir kvapą gali jausti ne visi miesto gyventojai, tai priklauso nuo vietovės, mat dalyje miesto yra atnaujinti vamzdynai. Ten, kur driekiasi senieji vamzdynai, pakitusio vandens savybes gyventojai jaučia labiau. Pakitusį kvapą gyventojai apibūdina skirtingai, vieniems jis asocijuojasi su pelėsiu, kitiems su supuvusiu kiaušiniu, tačiau „Dzūkijos vandenų“ atstovai patikino, kad vandens kvapas nesiskiria, esą tiesiog jį kiekvienas interpretuoja savaip.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.