Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė: „Migrantams – duonos ir žaidimų“

Nors saviizoliacijos laikotarpis Alytuje laikomiems nelegaliai sieną kirtusiems migrantams baigėsi, tačiau situacija nesikeičia, ir toliau migrantai yra Alytaus aerodrome. Ir toliau atvykėlius laikinai priglaudusios savivaldybės lieka nežinioje, kiek ilgai jie užsibus. Nerimą kelia ir kai kurių emigrantų elgesys – Alytaus rajone dalis jų ėmė streikuoti reikalaudami laisvės, Lazdijų ir Varėnos rajonuose keletas jų paspruko. Stebėdama tokią besiklostančią situaciją, Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė sako, kad, kalbant apie migrantus, posakis „duonos ir žaidimų“ įgauna vis didesnę prasmę.

„Su tam tikru nerimu stebime kituose rajonuose kylančius nesklandumus, netgi riaušes, ir bandome užkirsti tam kelią Alytuje. Pareigūnų daugėja, apsauga stiprėja. Natūralu, laikas bėga, situacija ir jos neapibrėžtumas vargina visus – ir gyventojus, ir pareigūnus, ir pačius migrantus. Su situacija sąlyginai apsiprantame, bet iššūkių nemažėja“, – teigė Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Jos tikinimu, migrantų klausimai išlieka tie patys – ar galima paskambinti, kada iš čia išvyksime, kas toliau? Pasigirsta norų užsiimti kokia nors veikla, mokytis.

„Apie šių migrantų integraciją klausimas dar per ankstyvas, bet jau neužilgo manau, jis taps neišvengiamas“, – sakė J. Šukevičienė.

Ir toliau migrantų laikino apgyvendinimo vietose dirba Raudonasis kryžius, pasitelkta ir daugiau savanorių. Su migrantais Dzūkijos sostinėje bendrauja Amerikos lietuviai, gyvenantys Alytuje, atveža knygų, žaidimų, pabendrauja, užtikrina socialinį aspektą, kuris su laiku tampa vis svarbesnis siekiant palaikyti stabilumą ir saugumą.

„Ne veltui sakoma, alkanas žmogus – piktas. Nori nenori, bazinius socialinius poreikius (o greitu laiku ir psichologinius) reikia tenkinti. Posakis „duonos ir žaidimų“ įgauna vis didesnę prasmę. Ieškome būdų, kaip tai padaryti“, – įžvalgomis dalijosi vicemerė.

Kai kurie migrantai išties randa užsiėmimų. Vienas jų išnaudoja laiką savo talentui ir piešia. Vieną tokį piešinį – savo pačios portretą – dovanų gavo ir pati J. Šukevičienė, juo pasidalinusi socialiniame tinkle.

Antradienį vykusiame pasitarime su atsakingomis ministerijomis (Vidaus Reikalų, Sveikatos, Finansų) toliau spręsti finansavimo klausimai, kad visos savivaldybių patiriamos išlaidos, susijusios su nelegaliais migrantais, būtų kompensuotos sklandžiai ir be trikdžių.

„Į daugumą esminių klausimų jau atsakyta, bent jau finansavimo temoje šviesa tunelio gale matyti“, – patikino vicemerė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.