Migrantai sukilo Verebiejuose: reikalauja laisvės, atsisako maisto, išvarė valytoją

Asociatyvi Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Verebiejuose apgyvendinti migrantai surengė protestą, mat yra nepatenkinti jų apribota laisve. Jau nuo pat pirmadienio ryto buvusiose Verebiejų mokyklos patalpose apgyvendinti atvykėliai triukšmauja, rankose laiko plakatus, kuriuose – laisvės reikalavimai, taip pat jie atsisako valgyti ir į patalpas neįsileido valytojos. Į kilusių neramumų malšinimą įsitraukė policijos ir viešosios tvarkos pareigūnų pajėgos.

Apie įvykį patvirtino Alytaus apskrities policija. Pirmadienį buvo gautas pranešimas, kad Verebiejuose, nelegalių migrantų apgyvendinimo patalpose, migrantai atsisako maisto ir reikalauja laisvės.

Policija informuoja, kad situacija yra valdoma.

Verebiejų kaime šiuo metu apgyvendinta per 160 migrantų. Vietiniai gyventojai dėl šios situacijos yra sunerimę ir jaučiasi nesaugūs.

Įdomu yra tai, kad ant kai kurių migrantų plakatų laisvės reikalavimas užrašytas taisyklinga lietuvių kalba. Kai kurie vietiniai gyventojai puse lūpų kalba esą prie tokio migrantų elgesio galėjo prisidėti ir kai kurie verebiejiškiai. Esą lietuviški užrašai ant plakatų buvo parašyti ne be jų pagalbos. Kalbama, kad kai kurie vietiniai patys su atvykėliais aktyviai veda verslo, prekybinių reikalų.

Esą protestui sukilo ne visi, o dalis migrantų. Kai kurie jų atsisakė pusryčių, per tvorą mėtė jiems atneštą nemokamą maistą.

Verebiejų seniūnaitis Romas Aleksandravičius teigė, kad gyventojai yra nepatenkinti tokia atvykėlių draugija, esą nebuvo nė vienos ramios nakties jiems atvykus. Jie iki 2 val. kasnakt kelia triukšmą, ploja, šūkauja.

„Nežinome, ko laukti daugiau. Žmonės be miego, poilsio nuo tada, kai juos čia atkėlė“, – sakė seniūnaitis. Jis neabejoja, kad migrantų keliami neramumai su šios dienos protestu tikrai nesibaigs.

Vaizdais iš sukilusių migrantų apgyvendinimo vietos internautai aktyviai dalijasi virtualioje erdvėje. https://www.facebook.com/NepatogiTiesaLT/videos/3071717493152090

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Migrantai sukilo Verebiejuose: reikalauja laisvės, atsisako maisto, išvarė valytoją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.