Po žirgų lenktynių Lazdijų hipodrome – tarptautinės ateities lūkesčiai

Tokio reginio Lazdijų hipodromas nebuvo regėjęs nuo pat pirmųjų savo gyvavimo dienų. Sekmadienio pavakarę Lazdijų sporto centras rajono gyventojus ir gausybę svečių iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Rokiškio ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių sukvietė į žirgų lenktynes „Major Horse Racing Day“. Jose – ir grynakraujų jojamųjų  veislės žirgų, žemaitukų, poni žirgelių, didžiausio ir mažiausio Lazdijų krašto žirgo pasirodymas, greičiausių planetos šunų greihaundų, kurie su savo šeimininkais atvyko net iš Rokiškio, programa.

Žiūrovų tarpe ryškiai išsiskyrė viešnios ir svečiai, kuriuos esame įpratę matyti tik elitinių žurnalų puslapiuose. Kadangi renginio šeimininkai skelbimuose buvo nurodę aprangos kodą – skrybėlaites, visos hipodromo tribūnos jomis, išradingai parinktomis, pritaikytomis prie aprangos ir išpuoštomis, žydėte žydėjo.

Lenktynių pradžią paskelbęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius visiems susirinkusiems perdavė nuoširdžiausius  savivaldybės merės Ausmos Miškinienės sveikinimus ir linkėjimus patirti kuo daugiau puikių reginių, o dalyviams – sėkmingo finišo ir gerų rezultatų.

Nepagailėta šiltų žodžių Lazdijų hipodromo šeimininkui – Lazdijų sporto centrui bei jo treneriui Linui Balčiūnui. Juos tarė lenktynes komentavusi nacionalinio lygmens žirgų varžybų teisėja Laima Leonavičiūtė ir šventės dalyvius sveikinęs rajono savivaldybės tarybos narys Benius Rūtelionis. Jis susirinkusiesiems trumpai pristatė hipodromo atsiradimo istoriją, prognozavo, jei ir toliau taip seksis, net tarptautinio hipodromo ateitį.

Pirmajame bėgime startavo 3 grynakraujai jojamųjų veislės žirgai, įveikę 1500 m trasą. Greičiausia buvo kumelaitė Spears iš Utenos žirgyno su žokėja Evelina Ruvelyte. Tik sekundės dalimis nuo jos atsiliko žirgyno „Nausodės žirgai“ žirgas Admiral Danzig su žokėja Jogaile Dulevičiūte. Trečioji atbėgo Lazdijų „Dzūkijos hipodromas“ priklausanti kumelaitė Fun Work, kuriai šios lenktynės buvo pirmosios. Jos žokėjas Linas Balčiūnas. Pagrindinis šio bėgimo rėmėjas – UAB „NLMG Centras“.

Antrasis bėgimas buvo Lietuvos žemaitukų žirgų lygiųjų lenktynių čempionato II etapas. Pagrindinis bėgimo rėmėjas – Žemaitukų arklių augintojų asociacija. 700 m trasoje greičiausia buvo kumelaitė Tėisa, priklausanti „Pajiesio žirgai“ žrgynui. Jos žokėja – Arūna Žiūraitytė.  Antroji atbėgo kumelaitė Tora, atstovaujanti Lazdijų „Dzūkijos hipodromui“ su žokėja Ula Savukynaite.  Trečioji buvo Kamena, atstovaujanti žirgyną „Pajiesio žirgai“. Jos žokėja – Augustė Kuzmickaitė.

Bene daugiausiai žiūrovų plojimų ir dėmesio sulaukė trečiasis – „Airiškas“ bėgimas su palyda. Bėgimas buvo skirtas mažiesiems raiteliams, kurie dar tik mokosi sėdėti balne. Dalyvių amžius – 3–7 metai. Bėgimo rėmėjai – VšĮ Lazdijų sporto centras, Lazdijų rajono savivaldybė ir UAB „Avena“. Rungtyje kartu su tėveliais dalyvavo 5 raiteliai. Bėgimo nugalėtojas – poni žirgas Mamutas, atstovaujantis žirgyną „Juodasis Klajūnas“.  Jo raitelis – Karijotas Kardokas. Antroji atbėgo poni kumelaitė Lidia, atstovaujanti žirgyną „Žvirblio žirgas“. Jos raitelis – Linas Žvirblis. Trečiasis buvo poni žirgelis Anton iš to paties žirgyno su raitele Patricija Žvirblyte. Ketvirtasis – žirgelis Giliukas su raiteliu Džiugu Akeliu, atstovaujantys „Akelių žirgyną“. Penktasis buvo žirgelis Šokoladas. Jo raitelė – trejų metukų Liepa Skritulskytė, atstovavusi žirgyną „Kariūnas ir Žygūnas“.

Ketvirtasis bėgimas – „Pasažas“– Šetlendo veislės poni žirgelių komandinio čempionato II etapas, kuriems reikėjo įveikti 200 m trasą. Į startą šiame bėgime stojo net 7 žirgeliai su raiteliais. Pirmasis atbėgo žirgelis Bučkis, atstovaujantis žirgyną „Pajiesio žirgai“. Jo žokėja – Augustė Kuzmickaitė. Antrasis buvo Lazdijų „Dzūkijos hipodromo“ žirgelis Spirgis. Jo žokėja – Erika Šarkelytė. Trečiasis žirgelis Fumitas – taip pat iš „Dzūkijos hipodromo“. Jo žokėja Neringa Šarkelytė. Ketvirtasis atbėgo žirgynui „Kariūnas ir Žygūnas“ priklausantis žirgelis Šokoladas su žokėja Urte Žukauskaite.  Penktasis – Mamutas, atstovaujantis žirgyną „Juodasis Klajūnas“ ir žokėja Laura Budrytė. Šeštasis – Mocertas iš žirgyno „Medos žirgai“ su žokėja Elija Plečkyte,  septintoji – Cola, atstovaujantis žirgyną „Žirgai Rokiškyje“ ir žokėja Elija Javalaitė.

Penktasis bėgimas – Lietuvos žemaitukų žirgų lygiųjų lenktynių čempionato II etapas. Iš penkių startavusių šiame bėgime žirgų, vienas finišo dėl traumos nepasiekė. Pirmasis atbėgo Lazdijų „Dzūkijos hipodromą“ atstovaujantis žirgas Tarzanas su žokėja Morta Žaliauskaite. Antrasis buvo žirgas Tolis, atstovaujantis žirgyną „Pajiesio žirgai“. Trečiasis – žirgas Klajūnas su žokėja Laura Budraityte, atstovaujantys žirgyną „Juodasis Klajūnas“ . Ketvirtasis atbėgo žirgas Žygūnas  su žokėja Jogaile Dulevičiūte, atstovaujantys žirgyną „Žygūnas“. Pagrindinis šio bėgimo rėmėjas – Žemaitukų arklių augintojų  asociacija.

Iškilmingai gėlėmis ir dovanomis buvo pagerbtos  gražiausiųjų skrybėlaičių savininkės.

Po kiekvieno  bėgimo raitelius – prizais ir dovanomis, o žirgus – rozetėmis ir skanėstais apdovanojo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai Jurgita Kurauskienė ir Benius Rūtelionis, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas dalius Mockevičius bei VšĮ Lazdijų sporto centras direktorius Darius Liaukevičius.

„Iki kitų kartų“,– sakė renginio vedėjai ir organizatoriai. „Jei ir kitas renginys hipodrome bus toks, jo tribūnos nesutalpins žiūrovų“, – kalbėjo dalyviai.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.