A. Vrubliauskui – Trijų jūrų regiono iniciatyvinės grupės vadovo padėka

Alytaus rajono savivaldybė meras Algirdas Vrubliauskas, kaip  Alytaus regiono plėtros tarybos visuotinio dalyvių susirinkimo pirmininkas, dalyvavo tarptautiniame forume dėl Trijų jūrų regiono ekonominio tinklo sukūrimo ir  kartu su dar penkiolikos Vidurio bei Rytų Europos valstybių regionų atstovais pasirašė Liublino deklaraciją. Šios Deklaracijos signatarai pareiškė  norą bendrai veikti  kuriant stabilią ir tvirtą visų tarp trijų jūrų – Baltijos, Adrijos ir Juodosios – išsidėsčiusių regionų partnerystę.

„Lietuva Trijų jūrų iniciatyvą laiko unikalia regionine priemone, gilinančia strateginį bendradarbiavimą su JAV. Transatlantinis ryšys yra mūsų regiono saugumo garantas. Ši platforma nukreipta stiprinti regiono minkštąsias galias per infrastruktūros ir technologijų plėtrą“, – teigė viršūnių susitikime dalyvavęs Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Politinėse vadovų diskusijose prezidentas pakvietė solidarizuotis kovoje su nelegalia migracija, ypač saugant išorinę ES sieną.

Trijų jūrų iniciatyva – tai šalių vadovų lygmens politinė bendradarbiavimo platforma, įkurta 2015 metais. Joje dalyvauja 12 ES šalių, išsidėsčiusių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros: Austrija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija. JAV, Vokietija ir Europos Komisija yra 3SI partnerės.

Trijų jūrų regiono iniciatyvinės grupės vadovas, Lenkijos Liublino vaivadijos maršalka Jaroslavas Staviarskis (Jaroslaw Stawiarski) atsiuntė padėką Alytaus rajono savivaldybės merui, Alytaus regiono plėtros tarybos visuotinio dalyvių susirinkimo pirmininkui Algirdui Vrubliauskui:

Brangus p. Pirmininke,

visų organizatorių vardu norėčiau padėkoti Jums už  įsitraukimą ir dalyvavimą Trijų jūrų regionų forumo II Vietos valdžios ekonomikos kongrese, kuris vyko Liubline 2021 m. birželio 29–30 dienomis. Esu dėkingas už Jūsų aktyvų ir reikšmingą indėlį rengiant šį projektą, diskutuojant apie regionų ateitį Trijų jūrų iniciatyvos kontekste. Aš taip pat tikiuosi, kad Jūsų dalyvavimas šiame projekte Jums buvo malonus ir įkvėpė naujų idėjų ateičiai. 

Aš nuoširdžiai tikiu, kad Trijų jūrų iniciatyvos bendradarbiavimas regioniniu lygmeniu padės įgyvendinti daug įdomių projektų, pagerins gyvenimo kokybę ir jo ilgalaikis poveikis gerokai pranoks mūsų lūkesčius.

Dar kartą norėčiau padėkoti už Jūsų laiką, dalyvavimą ir įsitraukimą bei tikiuosi mūsų būsimo bendradarbiavimo plėtojant regioną.

Nuoširdžiai,

Jaroslavas Staviarskis

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.