Druskininkų meras dėl nelegalių migrantų: „Pirmoje vietoje – vietinių žmonių interesai ir saugumas“

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Apie į Lietuvą plūstančių nelegalių migrantų situaciją ir galimybes savivaldos lygmeniu prisidėti sprendžiant jų apgyvendinimo problemą savo poziciją viešai išreiškė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Jis laikosi požiūrio, kad jam kaip Druskininkų merui svarbiausi gyventojų interesai ir saugumas, o apgyvendinti emigrantus nenaudojamuose pastatuose, viešbučiuose ar mokyklose šiuo metu galimybės Druskininkai neturi.

„Praėjusią savaitę vyko Druskininkų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, savaitgalį vyko situacijos vertinimas, analizavimas ir galimų sprendimų paieškos.

Šiandien suorganizavau specialistų ir atsakingų institucijų vadovų pasitarimą nelegalių migrantų klausimu – iš Vidaus reikalų ministerijos esame gavę užklausą iki liepos 7 dienos pateikti visą informaciją apie savo galimybes priimti neteisėtus migrantus bei pateikti finansinį ir kitą poreikį. Šiandien buvo priimti svarbūs protokoliniai sprendimai.

Suprasdami problemą realiai vertiname Druskininkų savivaldybės galimybes prisidėti sprendžiant situaciją.

Aptarėme transporto organizavimo, maitinimo, medicininės skubios pagalbos teikimo galimybes.

Taip pat sudarėme savivaldybei priklausančių nenaudojamų pastatų sąrašą, tačiau pastarieji yra avarinės būklės, žmonių apgyvendinti juose neįmanoma. Bet viešbučių, mokyklų ar darželių pasiūlyti galimybės neturime.

Noriu informuoti bendruomenę, kad šiuo metu yra priimtas sprendimas pasienio užkardos teritorijoje, pasieniečių saugomoje ir kontroliuojamoje zonoje pastatyti apie 100 vietų palapinę pirminiam sulaikymo etapui.

Šiandien pats buvau nuvažiavęs į vietą, kalbėjausi su pasieniečių atstovais.

Labai gaila, kad eilinį kartą sprendžiant rimtą problemą susidūriau su žiniasklaidos manipuliacijomis – mano išsakytos mintys buvo iškarpytos, žodžiai išimti iš konteksto.

Dar kartą pabrėžiu, kad aš suprantu mūsų vietinių žmonių susirūpinimą – šimtų nelegalių migrantų kaimynystė žmonėms kelia baimę.

Šiandien žurnalistai jau skambino į Druskininkų savivaldybės mokyklas. Tačiau jose užimtumas suplanuotas iki pat rugsėjo mėnesio – iškelti vasaros ir sporto stovyklų, neįgalių vaikų dienos centrų nei galimybių, nei noro neturime.

Aš negaliu pasakyti tėvams, kad pasiimkite savo vaikus, nes čia atvešime nelegalius migrantus.

Šiuo metu specialistai ruošia informaciją, kaip Druskininkų savivaldybė galėtų prisidėti prie situacijos sprendimo.

Šiandien kalbėjau su vidaus reikalų ministre Agnė Bilotaitė – laukiame jos atvykstant į Druskininkus ir perduosime visą mūsų surinktą medžiagą bei siūlymus.

Aš tikrai suprantu nelegalių migrantų problemą ir tarptautinius susitarimus.

Bet man, kaip savivaldybės vadovui, pirmoje vietoje yra vietinių žmonių interesai ir saugumas.

O užtikrinus mūsų bendruomenės saugumą, spręsime visas iškylančias problemas pagal išgales“.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas

Panašūs įrašai:

16 komentarų apie “Druskininkų meras dėl nelegalių migrantų: „Pirmoje vietoje – vietinių žmonių interesai ir saugumas“

 1. kodel ne wilno priima?ju vykdomos programos rezultatas perbegeliai.juos prievarta veza i konc.lagerius…kodel negrazina Baltarusijai? ruosiama salies islamizacija ar reikia neramumu karinei padeciai ivest?

   1. Saunuolis meras 👍 Atstovavo vietos zmoniu interesa ir isreiske visu Lietuvos zmoniu poziuri i PIS vykdoma politika. Lygiai kaip ir Siauliu meras pareiskes PISDA duetui, kad visi vaikai eis i mokykla, nepriklausomai nuo testavimosi 💪

    1. Druskininkų meras labai teisingai pasielgė,bet žiniasklaidai Piš moka gerus pinigus,kad jiems nepatinkančius visaip žemintų

   2. Tas meras jau nevaikas… Jis žino,ką sakyt,kad vis dar bent kažkas jį palaikytų per rinkimus 😃

    1. Lygiai tą patį norėjau parašyt. Jam, merui pasitaikė puiki proga savo “gerumu” suminkštint širdis savo būsimiems rinkėjams

  1. Rimtas vyras , todėl protingai ir atsakingai žiūri į šią situaciją , pirmiausia savi , o pagalba pabėgėlems pagal galimybes. Pagarba merui

 2. Manau,kad nereikia jų sulaikyti. Jų tikslas- pasiekti Vakarų valstybes. Tegul traukia jie ramiai ten , kur bus sutikti išskėstom rankomis. Jie gi per Lietuvą keliauja tranzitu. Kam tie Lietuvai rūpesčiai. Yra dvi galimybės kaip išspręsti šią problemą. Neįleisti į šalį pasienyje , o jeigu jau praspruko – netrukdyti palikti šalies.

 3. Aš ne iś Druskininkų bet merui jaučiu pagarba. Daugiau Lietuvai tokių metu, gal žmonių gyvenimas būtų kitoks nei dabar.

 4. Vrubliauskas
  Vel pasipelno is mokytoju. Mokytojai isdirbe apie 40 metu , net ngauna visu galimu iseitiniu. Vietoj 6 iseitiniu duoda o dvi.
  Matyt kazka naujo isigyti reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.