Alytaus miesto meras: „Dėl Vyriausybės siūlomo švietimo modelio – klausimų daugiau nei atsakymų“

„Mokykla nėra tik pastatai ar autobusiukai, kai kalbama apie švietimo reformas, svarbu jose matyti, ar tos mokyklos tolsta, ar artėja link vaikų, ar gerėja ugdymo kokybė, ar jų sprendimais sudaromos geresnės sąlygos mokytojams ir bendruomenei“, – sakė Lietuvos Respublikos Seime organizuotoje spaudos konferencijoje „Tūkstantmečio mokyklų programa – ar pigūs politikų dividendai, o gal nerimas dėl bendrojo ugdymo mokyklų ateities?“ nuotoliniu būdu dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Seimo narė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ekspertė dr. Laima Galkutė, Pakruojo vicemeras Virginijus Kacilevičius.

Jos dalyviai išsakė savo nuomones dėl siūlomo naujo mokyklų modelio, vadinamų Tūkstantmečio mokyklų, jų perspektyvų, galimų tokios reformos pasekmių.

„Mes regionuose apie šį modelį kol kas daugiau žinome iš viešosios erdvės, platesnės diskusijos šia tema kol kas nebuvo, nors jau lyg ir sklando gandai, kad naujas modelis arba dar viena švietimo reforma apims keturis penktadalius savivaldybių. O kaip bus su likusiomis? Kalbama, kad į 150 mokyklų bus investuota daugiau kaip 200 milijonų eurų. Kokiais kriterijais vadovaujantis jos bus atrinktos? Trūksta aiškių kriterijų“, – kalbėjo meras.

N. Cesiulis akcentavo, kad kol kas neaišku nei kaip, nei kiek pačios savivaldybės galės įtakoti programos sprendinius, savarankiškai spręsti dėl švietimo tinklo pertvarkos savo teritorijoje. Meras nuogąstavo, ar neatsiras didesnės atskirties tarp finansavimą gavusių ir jo negavusių mokyklų.

Jis taip pat pabrėžė, kad pokalbio su kaimyninės Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku metu iš jo išgirdo, kad pagal dabartines prognozes, įgyvendinant tą programą, rajone užsidarytų ne viena mokykla.

„Miestas lyg ir turėtų džiaugtis, kad savivaldybės ugdymo įstaigos pasipildytų kokiu tūkstančiu moksleivių, bet mes tikrai ne tie lietuviai, kurie džiaugiasi, kad dega kaimyno tvartas, o šiuo atveju – visa kaimynų švietimo sistema“, – vaizdžiai galimos reformos pasekmes nupiešė N. Cesiulis.

Alytaus miesto savivaldybės meras pabrėžė, kad garsiai ir skambiai kalbant apie būsimą mokyklų reformą, kol kas nieko nepasakoma apie daug šalies regionams ir savivaldybėms svarbių dedamųjų dėl esminių tos reformos dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *