Duris atvėrusioje Dainavos progimnazijos laboratorijoje – pirmieji eksperimentai

Alytaus Dainavos progimnazijoje duris atvėrė Gamtos mokslų laboratorija. Pirmuosius eksperimentus, perkirpus atidarymo juostelę, joje atliko į šios mokinių ugdymui skirto erdvės atidarymą susirinkę svečiai – Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, buvę šios mokyklos mokiniai – Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prof.  habil. dr. Aivaras Kareiva ir rėmėjas Kęstutis Daukšys, kaimyninių švietimo įstaigų vadovai ir atstovai.

„Malonu matyti, kad ši įstaiga keičiasi. Keičiasi ji ne tik žodžiais, bet ir darbais. Šios laboratorijos ko gero galėtų pavydėti daugelis švietimo įstaigų. Linkiu, kad ji išugdytų daugybę mokslininkų, o miesto savivaldybė visuomet bus šalia“, – sveikindamas progimnazijos bendruomenę laboratorijos atidarymo proga sakė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.

Gamtos mokslų laboratorijos atidarymo proga progimnazijos bendruomenę sveikino ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. „Džiugu, kad progimnazija žengia į priekį, kad ji tampa vis gražesnė ir čia atsiranda dar viena nauja ir moderni mokinių ugdymui skirta erdvė. Linkiu Dainavos progimnazijai svajoti ir siekti, kad tos svajonės būtų įgyvendintos“, – sveikindamas susirinkusius sakė V. Valūnas.

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prof.  habil. dr. A. Kareiva pasidžiaugė besikeičiančia buvusia savo mokykla  ir pažadėjo laboratoriją paremti reagentais, cheminiais ir laboratoriniais indais.

Gamtos mokslų laboratorija džiugina Alytaus Dainavos progimnazijos bendruomenę. „Manęs daug kas šiandien klausė, kiek kainavo šios laboratorijos įrengimas. Tiesą sakant į šį klausimą negaliu atsakyti tiksliai. Ši laboratorija įrengta ne tik mokyklos, bet ir buvusių mokinių, kurie tiki mūsų idėjomis, lėšomis. Pati mokykla tikrai nebūtų pajėgi finansiškai įrengti tokią laboratoriją“, – nauja erdve progimnazijoje ir buvusių mokinių parama džiaugėsi direktorė Edita Matulevičienė.

Renginio metu dvi – Dainavos ir Panemunės – progimnazijos pasirašė STEAM veiklos bendradarbiavimo sutartį.

Vėliau susirinkusieji buvo pakviesti atlikti pirmuosius laboratorinius eksperimentus – piešti ant pieno, išbandyti, kaip viena su kita maišomos reaguoja buityje naudojamos priemonės.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.