Druskininkai kviečia pasigrožėti narcizų jūra: pusė milijono žiedų išsiskleis jau dešimtą pavasarį

Ar žinote, kad balandis, antrasis pavasario mėnuo, mūsų tautosakoje vadintas ypatingai gražiu vardu – Žiedų mėnesiu? Pagal romėnų kalendorių šis mėnuo yra globojamas Veneros – meilės ir grožio deivės. Paskutinį balandžio savaitgalį narcizų žydėjimas Druskininkuose visa tai sujungs į vieną ir sukurs neįprastą ir išskirtinį reginį.

Pražydę žvaigždynai

„Pusė milijono narcizų žydės jau dešimtą pavasarį, o pirmą kartą įspūdingais gėlių laukais bus galima grožėtis ir naktį, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Vakare įsijungs specialiai tam pritaikytas apšvietimas, kuris  žydinčius gėlynus pavers dar įspūdingesniu vaizdiniu. Atrodys, lyg dangus nusileido žemėn. Taip Druskininkai pasitiks gražiausią metų laiką.“

Šiomis dienomis nuostabusis Druskininkų parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero jau nusidažė sodriu pražydusių narcizų geltoniu. Saldaus žiedų aromato prisipildęs oras svaigina, žadina jausmus ir norą svajoti.

Balandžio danguje sušvitus įmantiems žvaigždžių raštams, tikri nakties lobynai atsivers ir sodriai kvepiančiame narcizų lauke. Žydinčią erdvę nuklos efektingas šviesų ir spalvų žaismas, kuris sukurs įspūdį tarsi danguje mirgantys žvaigždynai … nusileido ant žemės. Nutūpę dangaus šviesuliai paskleis deimantinį žėrėjimą, o pasklidę žvaigždžių ūkai seks paslaptingą švytinčios nakties pasaką.

Melodingas pavasario polėkis

Vėjyje švelniai siūbuojat narcizų karūnoms, jutiminius įspūdžius sustiprins iš įvairių vietų sklindantys muzikos garsai. Savaitgaliui druskininkiečiai parengė platų muzikinį meniu visiems skoniams.

Penktadienio vakarą kažkur iš balkono suskambėję specialiai šiai progai parinkti Lietuvoje muzikos gerbėjams gerai pažįstamų druskininkiečių Roe Deers, Gustavo, Midis ir Padegimo muzikiniai takeliai išvalys mintis nuo rūpesčių ir kvies šokti ar kartu dainuoti.

Šeštadienio ir sekmadienio popietę įsikūrę gamtai draugiškame Muzikuojančiame autobusiuke atlikėjai Anatolijus, Karolina Rastenytė, Rūta Kotryna ir Ronata suras jus bet kurioje parko vietoje ir pakvies į romantišką pasimatymą ar aistringam šokiui. Saksofonistai Rokas Barzdžius ir Tomas Čiukauskas juslingai kalbins instrumentus, o Indraya paskleis švelnių melodijų spiečių.

Įkvėpti žydėjimo

Narcizų žydėjimo Druskininkuose įspūdį sustiprins netikėtomis formomis pristatyta Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivių dailės kūrinių paroda „Spalvų takais“. Parodoje bus eksponuojama per 40 kūrybinių darbų, kuriuos įvairiomis tapybos technikomis sukūrė mokyklos mokiniai nuo 6 iki 16 metų. Tai kompozicijos, natiurmortai, peizažai.

„Pasidžiaukite nuoširdumu, kūrybingumu ir išradingumu besiskleidžiančiais vaikų kūrybos darbais,“ – kviečia Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Onutė Olšauskienė.

„Pameditavę narcizų laukuose, būtinai užsukite į tas Druskininkų kultūros erdves, kurios siūlo šiandien taip mums reikalingas meno terapijos paslaugas, – ragina Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Duris jau atvėrė Druskininkų miesto muziejus ir galerija, lankytojus į parodų erdvę kviečia Druskininkų amatų centras „Menų kalvė“.“ Anot jos, pažadinti savo kūrybinį smalsumą lankytojai galės parodose ir jų pristatymuose, kurie planuojami specialiai šiam ypatingam pavasario savaitgaliui Druskininkuose. Beje, lankytojų patogumui balandžio 23 d. ir 24 d. Druskininkų miesto muziejus ir Galerija dirbs nuo 10 val. iki 23 val.

Amatų centras „Menų kalvė“ kviečia į parodą  „Žemaitijos dvasia“. Tai profesionalių dailininkų, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narių kūryba: akvarelė, tapyba, miniatiūros. Autoriai dalinasi savo kūrybiniais įkvėpimais, žemaitiška energija, prabyla sodria meno kalba. Parodą galima aplankyti antradieniais–šeštadieniais nuo 10 iki 18 val.

Savo ekspozicijas lankytojams jau atveria ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai-muziejus ir V. K. Jonyno galerija, kur pristatomos trys parodos. Šeštadienį lankytojų patogumui darbo laikas pratęsiamas iki 20 valandos, o sekmadienį čia bus galima apsilankyti nemokamai.

Kelionių viražai tarp dangaus ir žemės

Išradingieji organizatoriai druskininkiečiams ir kurorto svečiams rengia visą paketą veiklų, kviečiančių laisvalaikį Druskininkuose leisti aktyviai, pamankštinti kojas, protą ir pasikrauti geromis emocijomis.

„Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų, ir jie driekiasi ne vien po miestą, – sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis. – Jais keliaudami galite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. O jei dviračio neturite, nuomos paslaugą mieste atrasite nesunkiai.“

Artėjantį savaitgalį Druskininkuose laukia ne tik pavasariški narcizų žvaigždynai, bet ir nuotykiai populiariose šeimoms skirtose orientacinėse intriguojančiu pavadinimu „Žvaigždžių orbita“. Jos šįkart vyks … dviračiais! Tai bus nepaprasta kelionė po Druskininkus ir atnaujintus kurorto dviračių takus, kur lauks pačios įvairiausios misijos ir užduotys. Tereikia surinkti savo namų ūkio narių komandą, išsirinkti tinkamą laiką ir registruotis žaidimui.

Papasakoti daug įdomių istorijų jau pasirengę smalsių svečių labai išsiilgę kurorto gidai. Jie pakvies į pasirinktas keliones Druskininkų istorijos vingiais. Jei istoriją jau žinote, tuomet tikrai verta pasirinkti vieną iš gido Antano gamtos istorijų – apie Dzūkijos nacionalinį parką, įstabųjį Raigardo slėnį ar kitus saugomų teritorijų slėpinius.

Saugumas ir supratingumas = gera nuotaika

„Rengiamės ypatingam kurorto įvykiui – narcizų žydėjimui Druskininkuose, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. – Šis laikas visuomet į kurortą pritraukia daugybę žmonių, tad stengsimės jiems sukurti gerą atmosferą, maksimaliai laikydamiesi saugumo priemonių.“

Anot direktorės, saugumui bus skirtas didelis dėmesys, todėl lankytojų prašoma stebėti erdvių ženklinimą. Parke patruliuos policijos pareigūnai, kurie geranoriškai primins saugumo rekomendacijas.

„Tačiau didžiausio supratingumo tikimės iš pačių svečių, atvykusių pasigėrėti įstabiu reginiu, – sako R. Viniarskaitė. – Tikimės, kad sąmoningumas ir  pačių noras saugoti save ir kitus nesukurs neigiamo precedento ir nesugadins nuotaikos“.

Druskininkų kultūros centro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.