Stogas virš Alytaus miesto teatro laiptų – jaunųjų riedlentininkų išsigelbėjimas

Artėjant geriems orams, vis dažniau galime pastebėti riedlentėmis bei kitomis transporto priemonėmis važinėjantį jaunimą. Tačiau norintiems treniruotis, gerų oro sąlygų nepakanka. Riedlenčių sportas dažnam jaunuoliui ne tik veikla, bet ir gyvenimo būdas.

„Riedlenčių sportu užsiimu jau metus. Išmokti važiuoti nėra sunku, tačiau išmokti naujų triukų – tikrai sunkus darbas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų. Manau, jog Alytuje trūksta tinkamų sąlygų save realizuoti. Taip, mes turime „skate“ parką, bet jis labiau pritaikytas dviračiams, ne riedlentėms. Trūksta uždaros erdvės, kurioje galėtume važinėti blogomis oro sąlygomis“, – pasakoja šešiolikos metų Ignas.

Didelį susidomėjimą kelia jaunuolių pasirinkta važinėjimo vieta. Turbūt ne vienas Alytaus miesto gyventojas, eidamas Rotušės aikšte, pastebėjo riedlentėmis ir dviračiais važinėjančius vaikinus. Todėl jaunuoliams užduodame pagrindinį klausimą: kodėl būtent čia?

„Po miesto teatru esantis stogas – vienintelė vieta leidžianti mums važinėti bet kokiomis oro sąlygomis. Esame susitarę su Alytaus miesto teatro apsauga, jie mus palaiko ir mūsų buvimui neprieštarauja. Šią vietą visada prižiūrime, nešiukšliname ir neleidžiame to daryti kitiems. Tikiuosi, jog ateityje turėsime palankesnę vietą užsiimti šia veikla“, – savo patirtimi dalinasi Emilis.

Ši sporto šaka kiekvieno sezono metu sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Pasirodžius pirmiems saulės spinduliams, pasiimti į rankas riedlentę ir prisiminti gerus laikus norėtų ne vienas šio sporto šakos mėgėjas.

„Važinėjimas riedlente buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis jau ketverius metus. Tačiau būdamas aštuoniolikos metų apleidau šią veiklą. Tuo metu norėjosi siekti vis daugiau, bet palankių sąlygų tam neužteko. Trūko vietos treniruotis žiemą, blogomis oro sąlygomis lietus padaro žalą riedlentės guoliams, atviroje erdvėje be stogo slidu ir šlapia. Tačiau esu įsitikinęs, jog atsiradus galimybei – visada grįžčiau atgal. Į šią veiklą susideda daug kas: riedlentės, „Bmx“ dviračiai, tai ta pati grupė žmonių, kurie tą supranta, visa tai gerbia, smagu būti kartu, bendrauti. Vienas negali padaryti tokių dalykų, kuriuos gali padaryti kartu su žmonėmis, kurie tą pripažįsta“, – prisiminęs šypteli Paulius.

Tarp susirinkusių riedlenčių sporto mėgėjų, pro akis nepraleistume ir „Bmx“ dviračius vairuojančių vaikinų. Jaunuoliai kiekvieną dieną, vos tik paruošus namų darbus, skiria savo laiką treniruotėms. Vaikinai tikrai nešvaisto laiko veltui, praėjusio sezono metu, netgi patys susiorganizavo renginį, kurio metu galėjo pademonstruoti savo galimybes.

„Šia veikla domiuosi jau seniai. Pirmu „Bmx“ dviračiu važinėti pradėjau vos septynerių metų amžiaus. Svarbu atkreipti dėmesį į apsaugą: dėvėti šalmą, rankų bei kojų apsaugą, prieš važiuojant atlikti mankštą. Šiame sporte, kaip ir kituose, traumų pasitaiko. Ateities tikslas – apkeliauti kuo daugiau varžybų, užsienyje ir Baltijos šalyse. Viliuosi, kad ir Alytaus mieste atsiras daugiau renginių bei dėmesio šiai sporto šakai“, – savo patirtimi dalinasi beveik 12 tūkstančių sekėjų socialiniame tinkle „Tik Tok“ turintis Erikas.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.