Alytaus krašto turizmo prognozės ir lūkesčiai: vasarą susidomėjimo netrūks

Alytaus turizmo informacijos centro nuotraukos.

Viena labiausiai pandemijos paveiktų sričių yra turizmas, kurio greitam atsigavimui šviesių prognozių kol kas niekas nedalija. Tiesa, šalies vidaus turizmas galimybių turi daugiau, ypač atsinaujinimo ir tobulinimosi srityse. Kaip per karantiną gyvuoja Alytaus turizmas, ko tikimasi šioje srityje artėjant šiltajam sezonui ir kokių naujovių šiemet gali tikėtis turistai?

Per karantiną – pasiruošimas turizmo sezonui

Alytaus turizmo informacijos centro (TIC) vadovė Lena Valentaitė-Gudzinevičienė patikino, kad šaltuoju metų laiku turizmas išgyvena sąstingį, tačiau darbų ruošiantis sutikti optimistiškesnį šiltąjį sezoną tikrai netrūksta. „Labai daug laiko skiriame mokymams, nes karantino metu viskas keičiasi kardinaliai. Dalyvaujame įvairiuose projektuose. Praėjusiais metais turėjome projektą iš turizmo inovacijų srities. Jo metu įsigijome infoterminalą, nes sulaukiame išties nemažai turistų užklausų dėl virtualių leidinių parsisiuntimo. To paties projekto metu buvo sukurtas ir virtualus Alytaus miesto ir rajono lankytinų vietų turas, kurį galima rasti ne tik infoterminale, bet ir mūsų internetinėje svetainėje. Inforterminalo pagalba galima atsirinkti ir lankytinas Alytaus krašto vietas, susikurti jų lankymo maršrutą. Pramogų čia gali atrasti ir mažieji lankytojai – jų laukia interaktyvūs žaidimai, dėlionės“, – projektų rezultatais džiaugėsi direktorė.

Beje, praėjusiais metais buvo sukurti ir du filmai – apie Alytaus dviračių takus ir lankytinas vietas mieste ir rajone. O praėjusiais metais Alytaus turizmo informacijos centras turėjo galimybę dalyvauti trejose parodose bei „Sostinės dienų“ renginyje. Jau ruošiamasi dalyvauti ir šių metų renginiuose, parodose, kurių dalis veikiausiai persikels į virtualius formatus.

Alytaus turizmo informacijos centras tradiciškai dalyvauja „Adventure“ parodoje, Kauno Hanza dienose, Klaipėdos jūros šventėje ir Vilniuje sostinės dienose.

Karantino laikotarpiu Alytaus turizmo informacijos centras daug laiko skiria leidinių atnaujinimui. Per praėjusius metus buvo atnaujinta dešimt leidinių – „Turizmo gidas“, teminiai maršrutai, „Skulptūros Alytuje“, žemėlapiai ir kiti.

Alytaus turizmo informacijos centras aktyviai dalyvauja bendrose turizmo skatinimo priemonėse su nacionaline turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“. Tikimasi, kad ši priemonė padės Alytaus krašto turizmą paversti labiau matomu.

Beje, turistų patogumui, buvo atnaujinta ir Alytaus turizmo informacijos centro svetainė alytusinfo.lt. Turistai gali lengvai naudotis ir mobilia programėle „Po Alytų“, kur galima rasti tris maršrutus su audiogido paslauga lietuvių ir anglų kalbomis. Karantino metu ypač išaugo poreikis prekių įsigyti internetu, todėl ši įstaiga jau netrukus atidarys prekybą internetu.

Vietinis turizmas atsigaus greičiau

Laukdami šiltojo sezono, Alytaus turizmo specialistai planuoja ir naujų gamtinių maršrutų.

„Praėjusiais metais ypač išryškėjo vietinio turizmo tendencija, kad keliautojai mieliau renkasi gamtinius maršrutus. Atsižvelgdami į šias tendencijas mes šiems metams ruošiame naujų maršrutų, tarp kurių bus ir tarptautinis“, – naujovėmis dalijosi L. Valentaitė-Gudzinevičienė ir pridūrė besitikinti, kad Alytaus TIC duris lankytojams atvers jau kovo mėnesį.

Pasiteiravus, ko tikisi Alytaus turizmo srityje atėjus šiltajam sezonui, Alytaus TIC vadovė neslėpė, kad turizmo atsigavimo prognozių besitikinti dar negreitai.

„Išvykstamasis turizmas atsigavimo dar turės palaukti, tačiau vidaus turizmas turėtų atsigauti anksčiau. Praėjusią vasarą po šalį keliaujančiųjų tikrai netrūko, tad panašių tendencijų tikimės ir šiemet. Specialistai baiminasi, kad žemesnes pajamas gaunantys žmonės į turizmo rinką sugrįš vėliau, tačiau keliauti bent jau po savo regioną tikrai įmanoma. Žmonių susidomėjimas vidaus turizmu yra didelis“, – sakė L. Valentaitė-Gudzinevičienė.

Išryškėjo naujų tendencijų

Pasak jos, žmonės iš naujo atrado retai lankomus objektus – priklausančius gamtos paveldui, akmenis, gamtinius takus. Populiarumo sulaukė ir švento Jokūbo kelias.

Remiantis Alytaus TIC statistika, per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį sulaukta maždaug perpus mažiau turistų nei 2019-aisiais per tą patį laikotarpį. Tačiau šiltuoju metų laiku situacija jau kiek gerėjo ir turistų sumažėjimas skaičiuojamas jau mažiau nei trisdešimčia procentų. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad dalis turistų į Alytaus TIC neužsuka, o savo kelionių maršrutus susidaro savarankiškai.

Didelius praradimus skaičiuoja turizmo įmonės. Lankytojais vasarą nesiskundė kaimo turizmo sodybos. Vyko judėjimas prie ežerų. Pasak Alytaus TIC vadovės, ypač daug dėmesio praėjusiais metais sulaukė Alytaus rajone esantis Butrimonių miestelis, kuriame yra vienas gražiausių Lietuvoje fontanų.

„Taip, visi praėjusieji metai turizmui buvo blogi, tačiau vidaus turizmas vasarą gyveno ne taip jau ir blogai“, – taip situaciją apibendrino L. Valentaitė-Gudzinevičienė.

Ji taip pat pastebi, kad pandemija ir karantinas turizmo srityje paliks savo įspaudą ir naujovių prasme, mat daugybė virtualių paslaugų išliks ir pandemijai pasibaigus.

„Aišku yra tai, kad virtualūs dalykai niekada neatstos gyvų potyrių. Žmonės pasiilgę kelionių, naujų patirčių. Neabejoju, kad atsilaisvinus karantino ribojimams, keliavimas po Lietuvą vėl bus populiarus“, – įsitikinusi Alytaus TIC vadovė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.