Fizinio ugdymo mokytoja neatsispiria bėgimo bendraminčių grupei ir iššūkiams

Ingrida Rauličkienė. I. Rauličkienės albumo nuotraukos.

Karantinas – iššūkių metas. Būtent jais gyvena alytiškė Miroslavo gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Ingrida Rauličkienė. Sėkmingai įveikti fizinio aktyvumo ir adrenalino kupinus iššūkius moterį įkvepia tiek bėgimo bendraminčiai, tiek jos mokiniai, pasidavę iššūkių manijai. O artimiausias – artėjančios Vasario 16-osios proga Alytuje organizuojamas išskirtinis virtualus bėgimas, kurio tikslas – išbėgti žodį „Lietuva“.

Dalyvauti gali visi

I. Rauličkienė – viena proginio bėgimo „Išbėk žodį Lietuva“ dalyvių. Tai nemokamas bėgimo renginys, kuris dėl valstybėje esančios pandeminės situacijos ir apribojimų 2021 metais keičia savo formatą į virtualų renginį. Juo siekiama populiarinti bėgimą Alytuje ir visoje Lietuvoje, bei už jos ribų, propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Šiais metais visi norintys kviečiami įveikti nepaprastus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos bėgimus ir laimėti medalius bei išskirtinius bėgimo mėgėjų grupės „Prasibėgam? Prasibėgam!“ prizus.

Tai nebus pirmasis Ingridos proginis bėgimas. Ji jau dalyvavo ir sausio 13-ajai atminti organizuotame bėgime.

Naujos galimybės su bėgimo mėgėjų grupe

Fizinio aktyvumo Ingrida nestokojo dar vaikystėje ir jau tada ji svajojo būti fizinio lavinimo mokytoja. Kaip ji pati sakė, veikiausiai išbandė kone kiekvieną sporto šaką. Aukštojoje mokykloje savo svajonės link ėjo kaip lengvosios atletikos sprinterė (trumpųjų nuotolių bėgikė).

„Kiek tik save prisimenu, tiek visuomet sportuoju. Ne mažiau aktyvi esu iki šiol“, – pasakojo moteris, kuri dar iki karantino lankė treniruotes ir privačiame klube.

Prie bėgimo mėgėjų grupės „Prasibėgam? Prasibėgam!“ moteris prisijungė prieš trejus metus, kur atrado naujų galimybių.

„Visada norėjau bėgti krosą, bet turiu panišką baimę šunims, mat vaikystėje esu stipriai nuo vieno nukentėjusi. Būtent todėl bijojau bėgioti viena. Atradusi šią grupę, nedvejodama prie jos prisijungiau“, – pasakojo alytiškė.

Iki karantino su šios grupės nariai susitikdavo du arba tris kartus per savaitę ir kartu nubėgdavo po 10 kilometrų per dieną.

Nuo trumpų distancijų – iki maratono

Praėjusiais metais prasidėjęs karantinas gerokai keitė ir pačios grupės tradicijas, teko persiorientuoti į virtualius bėgimus.

„Labiausiai pasiilgstu to bendrumo jausmo, mūsų visos grupės gyvo bendravimo, keliolikos žmonių grupelės bėgimo kartu. Deja, dabar to negalime padaryti, tik stebėti, kaip visi išsibarstę bėgame atskirai. O grupės įkūrėjas Povilas Tamulynas daro išties didelį darbą dėl savo miesto, motyvuoja kitus. Pati niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galiu bėgti ne tik trumpas distancijas, bet ir ilgas“, – kalbėjo Ingrida.

Turbūt vienas didžiausių jos pasiekimų, yra dalyvavimas maratono bėgime, kur ji kartu su dar viena kolege įveikė 42 kilometrus. Dabar Ingrida kasmet dalyvauja Vilniaus maratono bėgime, tačiau bėga pusmaratonį, o paskutiniajame Alytaus kalėdiniame bėgime Ingrida užėmė antrą vietą.

Mokytoja neatsispiria iššūkiams

„Dalyvauju daug kur, kur tik ką pamatau ar kas pasiūlo. Net ir savo vaikus įtraukiu. Aš tiesiog tuo gyvenu, o visus iššūkius priimu tik dėl pačios savęs“, – teigė alytiškė.

Moteris yra ir olimpinių vertybių ugdymo programos lektorė. Taip pat ji dirba programoje „Jaunimas gali“, kur kartu su Miroslavo jaunimu dalyvauja ėjimo iššūkyje.

Taip pat ji priklauso „Atominių žmonių“ grupei, kurioje kas mėnesį skelbiami nauji iššūkiai. Alytiškė nepraleidžia progos juose dalyvauti. Vasario mėnesio iššūkis – šimtas pritūpimų įvairiomis pozicijomis.

Šalia bėgimo moteris atrado ir dar vieną pomėgį – 2019 metų lapkritį ji pirmą kartą išbandė maudynes eketėje, lediniame vandenyje. Dabar tai jau tapo savotiška savaitės tradicija.

Pašnekovei šventa ir dar viena kiekvieno ankstyvo ryto tradicija – ji visada skiria bent valandą įvairiems pratimams, o po pietų leidžiasi į bėgimo arba ėjimo malonumus. Per savaitę moteris visada stengiasi įveikti mažiausiai trisdešimt, keturiasdešimt kilometrų, o per dieną – 40 tūkst. žingsnių.

Rado būdą judėjimui motyvuoti mokinius

Fizinio ugdymo mokytoja neslepia, kad karantinas iššūkių pažėrė ir jos profesijos srityje, mat vaikus ugdyti fizinio aktyvumo nuotoliniu būdu prireikė daug fantazijos bei kūrybos.

„Mano tikslas – kad mokiniai kuo daugiau judėtų. Visuomet jiems sakau, kad judėjimo stokos pasekmes jie pajus ne dabar, tačiau kiek vėliau“, – pasakojo I. Rauličkienė.

Dalyvauti įvairiuose iššūkiuose mokytoja su kita savo kolege skatina ir savo mokinius. Vienas sėkmingas iššūkių projektas pasibaigė visai neseniai – sausio paskutinę dieną.  Tai klasių ėjimo iššūkis, kuriam neatsispyrė net ir mokinių tėvai, mokyklos administracija, kiti mokytojai. Visa mokyklos bendruomenė kartu įveikė net 2,4 milijonus žingsnių. Dalyvaudama vaikščiojimo programėlės „Walk15“ iššūkyje, gimnazija iš daugiau kaip 400 Lietuvos mokyklų galiausiai išsiveržė į 47 vietą.

„Rezultatai išties pranoko visus lūkesčius, nes visa bendruomenė labai aktyviai, entuziastingai dalyvavo šiame iššūkyje“, – džiaugėsi mokytoja.

Ragina atrasti sau patinkančius judėjimo būdus

Ingrida pastebi, kad karantinas daugybę žmonių paskatino ieškoti naujų veiklų ir pomėgių, tad gamtoje pamatyti sportuojančius ar vaikštinėjančius žmones tapo įprasta.

Jos įsitikinimu, pradėti bėgioti ar kitaip sportuoti niekada nevėlu. Kiekvienas turi progą pasirinkti sau patinkančią judėjimo formą, net jei tai būtų ėjimas.

„Aktyvus sportiškas vaikščiojimas yra ne ką prastesnė fizinio aktyvumo forma nei bėgimas. Tad raginčiau kiekvieną pagal savo sveikatą, galimybes ir norą atrasti sau tinkamas fizinio aktyvumo formas, nes tai yra raktas į geresnę mūsų visų sveikatą“, – pabrėžė mokytoja.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Fizinio ugdymo mokytoja neatsispiria bėgimo bendraminčių grupei ir iššūkiams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.