Dar apie 800 Alytaus rajono gyventojų likę be elektros ir vandens

Alytaus rajono savivaldybės vadovams, seniūnams daugiausia nerimo kelia tai, kad maždaug 800 rajono gyventojų bei įmonių, ūkių kai kur jau net trečią parą yra nutrūkęs elektros ir vandens tiekimas, interneto ryšys. Seniūnų tvirtinimu, darbai atkuriant elektros ir vandens  tiekimą juda labai lėtai, energijos tiekėjai prognozuoja, kad avarijos tinkluose bus likviduojamos dar bent porą dienų.

Savivaldybė patiria problemų ir dėl bendrovės „Ordo“, su kuria buvo sudaryta kelių priežiūros sutartis, darbo – tai jų technika sugedo, tai darbuotojai susirgo, tai kelių valytuvas užklimpo. Gyventojai skundžiasi dėl prastos kelių valymo kokybės.

„Matome, kad stichijos metu mūsų rangovas nepajėgus susitvarkyti su sutartyje numatyta užduotimi, nes trūksta ir žmonių, ir reikalingos technikos, – sako meras Algirdas Vrubliauskas.  „Pirkdami kelių valymo paslaugą, norėjome pasirinkti rimtesnę, didesnių galimybių firmą, bet pagal Viešųjų pirkimų įstatymą privalėjome rinktis mažiausią kainą pasiūliusią bendrovę. Štai, ir pamatėme tokio pirkimo grimasą: turi porą kastuvų, porą senų traktorių, pasiūlyk mažiausią kainą – ir laimėsi, o paskui – kad ir tvanas.“

Matydami nepalankią situaciją, savivaldybės vadovai savaitės pradžioje  kelių valymui skubiai pasitelkė 25 ūkininkus, kitų įmonių techniką. Trečiadienį paaiškėjo, kad sniego vėpūtinių aukštis kai kuriose vietose – iki 2 metrų, taip užpustytus kelius ne kiekvienas traktorius pajėgia nuvalyti,  technika genda.

Šiandien iki pietų svarbiausi keliai buvo nuvalyti Alytaus, Butrimonių, Krokialaukio ir Punios seniūnijose. Iš daugiau kaip 800 km pagrindinių rajono kelių liko nuvalyti dar apie 250 km. Tikimasi, kad  likę keliai bus nuvalyti kuo greičiau.

Meras A. Vrubliauskas džiaugiasi, kas dėl pūgos ir užpustytų kelių žmonės nenukentėjo, esant reikalui, buvo padedama pas pacientus privažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliams, tikslą pasiekė kitų specialiųjų tarnybų transportas. Operatyviai buvo šalinami ant kelių užvirtę medžiai ar lūžusios jų šakos.

Gyventojų prašoma ir toliau padėti vieni kitiems, ypač atokiau gyvenantiems vienišiems, ligotiems ir vyresnio amžiaus kaimynams. Prireikus pagalbos rekomenduojama kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *