Pavėžėjimo paslauga – galimybė negalią turintiems žmonėms būti savarankiškais

Pavėžėjimo paslauga – galimybė negalią turintiems žmonėms būti savarankiškais 21

Užimtumo tarnyba, Techninės pagalbos centras, poliklinika, ligoninė, odontologo kabinetas, savivaldybė ar Alytaus miesto teatras – tai vietos, į kurias praėjusiais metais dažniausiai vyko pavėžėjimo paslauga pasinaudoję, negalią turintys alytiškiai.

Naudotis transporto paslaugomis Alytaus miesto socialinių paslaugų centras negalią turinčius miestelėnus pakvietė praėjusių metų vasario mėnesį ir jas jiems teikė iki pat metų pabaigos.

„Paslauga tikrai reikalinga. Nors pandemija stipriai apribojo ir suvaržė bet kokį mobilumą, neįgalią turinčių žmonių poreikiai turi būti patenkinti, todėl ir toliau teiksime, stiprinsime ir poreikiui esant plėsime šią paslaugą. Kviečiu aktyviai naudotis negalią turinčius žmones pavėžėjimo paslauga. Turime būti susitelkę, bendradarbiauti, palaikyti vieni kitus. Pandemija kažkada baigsis, vieną dieną grįšime į aktyvų gyvenimą, laisvalaikį. Visi to pasiilgome“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Sonatos Asadauskienės, paslauga klientai naudojosi noriai ir ja liko patenkinti.

„Darbuotojai išgirdo daug gerų žodžių. Negalią turintys džiaugėsi, kad pavėžėjimo paslauga suteikia jiems galimybę būti savarankiškais ir  nepriklausomais nuo artimųjų“, –  priduria vedėjo pavaduotoja.

Praėjusiais metais neįgalią turintys alytiškiai transporto paslauga galėjo naudotis darbo, poilsio ir švenčių dienomis. Paslaugų teikimo laikas nebuvo apibrėžtas – neįgalieji pavėžėjimo paslaugomis galėjo naudotis tiek darbo valandomis, tiek ir joms pasibaigus. Tiesa, švenčių ar poilsio dienomis pavėžėjimo paslaugų neprireikė, o po darbo valandų negalią turintys alytiškiai vyko į renginius ar pas gydytoją.

Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja S. Asadauskienė pastebi, kad neįgalią turintys transporto paslaugomis naudojosi labai atsakingai ir tikslingai, o vykti  dažniausiai pageidavo su lydinčiu  asmeniu.

Alytaus miesto socialinių paslaugų centre pavėžėjo paslaugas atlieka  0,25 etato dirbantis vairuotojas, o kartu su juo dirba socialinio darbuotojo padėjėjas (0,25 etato), vykdantis lydinčio asmens funkcijas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.