Alytaus kultūros ir meno tarybos kreipimasis į miesto valdžią: „Kultūra?! Alytuje?!“

Vida Grišmanauskienė, Alytaus kultūros ir meno tarybos pirmininkė. Miško motės nuotrauka.

Neseniai darbus pradėjusi naujoji Alytaus miesto Kultūros ir meno taryba sunerimo dėl  kultūros politikos situacijos bei kūrybinių projektų finansavimo. Penktadienį buvo užregistruotas kreipimasis miesto vadovams „Dėl kultūros kūrybinių projektų finansavimo galimybių ir projektinės iniciatyvos „Tau, Alytau“ situacijos“.

Rašte teigiama, kad internetinėje savivaldybės svetainėje alytus.lt nėra galimybės susipažinti su šiuo metu svarstomu 2021 metų biudžetu, nes jo projekto tiesiog nepavyksta surasti. Esą iki šiol nėra net preliminariai žinoma, kokiais finansiniais ištekliais disponuojama, kuriant ir užtikrinant kultūrinį žmonių gyvenimą. Taip pat teigiama, kad iki šiol nėra paskelbtas konkursas projektiniam finansavimui „Tau, Alytau“, todėl kultūrinės organizacijos negali planuoti savo veiklų, generuoti idėjų, ieškoti galimybių jų finansavimui.

Raštu primenama, kokie būtent projektinio finansavimo dėka dienos šviesą išvysdavo miestą reprezentuojantys renginiai ir keliamas klausimas, ar jiems šiemet lemta išnykti?

Pastaraisiais metais finansavimas kultūros projektams drastiškai mažėjo, o praėjusiais metais jis buvo mažiausiais per pastaruosius 6 metus.

2017 metais skirta 100 tūkstančių eurų, 2018 – 104 tūkst. eurų, 2019 – 120 tūkst. ir 2020 – beveik 50 tūkst.

Iššūkių kelia ir tai, kad 2020 metais Alytus taps Lietuvos kultūros sostine, todėl nuogąstaujama dėl pastarųjų metų priiminėjamų sprendimų, susijusių su miesto kultūriniu gyvenimu.

Pabrėžiama, kad pasaulį apėmusi pandemija parodė, jog vienas svarbiausių yra kultūros poreikių, todėl COVID-19 negali būti priežastimi mažinti biudžetą ir naikinti miesto kultūrinį gyvenimą.

Alytaus kultūros ir meno taryba prašo pateikti informaciją dėl projektinės iniciatyvos „Tau, Alytau“ 2021 metų biudžeto ir projekto konkurso terminų, taip pat prašoma informacijos ir apie kultūros kūrybinių projektų bendrojo finansavimo galimybių užtikrinimo kultūros organizacijoms, NVO sektoriui teikiant projektų paraiškas Tolygios kultūros raidos programai. Trečiuoju punktu prašoma numatyti biudžetą programos „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ parengiamiesiems darbams atlikti.

„Tikimės, jog su žiniasklaidos palaikymu ir viešumo jėga „prisibelsime“ į deramas duris (laiku!!) ir nereikės „lipti“ per langus“, – rašoma Alytaus kultūros ir meno tarybos išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.