Laura Radzevičiūtė: Kalėdinis stebuklas įvyko – socialinio jautrumo Alytuje bus daugiau!

Laura Radzevičiūtė

Alytaus miesto švietimo įstaigose mokosi 2042 negalią ir/ar specialiųjų poreikių turintys vaikai, kuriems siekiant užtikrinti kokybišką ugdymo procesą yra reikalingi švietimo pagalbos specialistai, mokytojų padėjėjai. Iš jų, pagal Psichologinės pedagoginės tarnybos  išvadas, 309 vaikai turi didelius ir labai didelius specialiuosius poreikius, 296 vaikai turi vidutinius specialiuosius poreikius, 1491 vaikai turi kalbos ir kalbėjimo problemų, kuriems reikalinga logopedų. Lig šiol savivaldybei neskiriant pakankamai lėšų ši problema tik gilėjo, nes švietimo įstaigų darbuotojams buvo ypatingai sudėtinga dirbti. Didelė dalis negalią ir/ar specialius poreikius turinčių vaikų likdavo be kokybiškų bazinių paslaugų. Nukentėdavo ne tik ugdymo procesas, bet ir kiti tose pačiose klasėse besimokantys vaikai, didėjo bendravimo įtampos tarp tose pačiose klasėse besimokančių vaikų tėvų.

Paskutiniame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje įvyko Kalėdinis stebuklas. Po du mėnesius trukusių diskusijų, iš trečio karto, 17 Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių pagaliau pritarė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių Lauros Radzevičiūtės ir Valerijaus Venciaus rengtam tarybos sprendimo projektui, kurio pagrindu pagaliau bus išspręsta įsisenėjusi ir itin gili bei opi problema Alytaus miesto švietimo sistemoje, dėl negalią ir/ar spec. poreikius turintiems vaikams taip reikalingų, trūkstamų 24,75 mokytojo padėjėjų naujų etatų įsteigimo.

Atsižvelgiant į šalyje paskelbtą visuotinį karantiną ir sustabdytą ugdymo, mokymo procesą švietimo įstaigose dėl COVID-19 viruso tarybos sprendimas įsigalios nuo 2021 m. kovo 1 d. ir jo įgyvendinimui 2021 metų biudžete turės būti numatyta 184 800 eur. papildomų lėšų.

Šiuo metu Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai aktyviai gilinasi į savivaldybės administracijos pateiktą 2021 m. savivaldybės biudžeto asignavimų projektą. Ir šiandien galiu drąsiai pasakyti: mitas, kad miesto biudžete pinigų nėra. Pinigų tikrai yra, tik klausimas kaip dėliojami miesto prioritetai ir kaip sprendžiamos įsisenėjusios socialinės problemos.

Pavyzdžiui, 2021 m. biudžeto eilutėse numatyta patrauklaus miesto įvaizdžio formavimui – 278 500 eur., savivaldybės reprezentacijai – 140 000 eur., teisininkų ir konsultantų paslaugoms – 30 000 eurų. Nesakau, kad reikia iš viso šių lėšų atsisakyti, bet manau, kad esant dabartinei Covid‘o situacijai, miesto įvaizdis ar miesto mero Nerijaus Cesiulio savireklama tikrai neturėtų būti prioritetinės sritys ir esu įsitikinusi, kad gerai „perkračius“ 2021 m. savivaldybės biudžeto projektą 184 800 eur. reikalingą sumą privalėsime atrasti. Ugdymas be diskriminacijos, nė vieno dėl negalios nepaliekant nuošalyje, esu įsitikinusi, – turi tapti 2021 m. Alytaus miesto savivaldybės biudžeto formavimo prioritetu.

Ilgametė Seimo narė, poetė Dalia Teišerskytė sakydavo: „Gerus darbus reikia ne tik daryti, bet ir jais pasidžiaugti, tam, kad užkrėsti ir kitus daryti jų dar daugiau.“ Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais, kurie palaikė šią iniciatyvą ir prieš pat Kalėdas atliko iš ties labai labai gerą darbą. Tai nuostabiausia šv. Kalėdų dovana mūsų miesto vaikams, mokytojams, šeimoms! Didžiausias AČIŪ balsavusiems tarybos nariams: Gintautui Andriuškevičiui, Česlovui Daugėlai, Gediminui Daukšiui, Valei Gibienei, Vytautu Jastremskui, Dmitrij Kačiūrin, Laimai Vincei Kirkliauskienei, Vilmai Krušnienei, Povilui Labukui, Sigitui Leonavičiui, Nijolei Makštutienei, Astai Pilypaitei, Vilijai Ramanauskienei, Jurgitai Šukevičienei, Skaistei Ulčickaitei, Valerijui Venciui. Edmundas Čečėta ir Danutė Remeikienė dėl ligos tarybos posėdyje nedalyvavo, bet tvirtai žinau, kad taip pat būtų palaikę šią iniciatyvą ir prisidėję prie šio gero, prasmingo ir taip reikalingo darbo. Šis tarybos sprendimo projektas taip pat buvo suderintas ir palaikytas šviesios atminties gerbiamo savivaldybės administracijos direktoriaus, ilgamečio tarybos nario a.a. Jurgio Krasnicko.

2021 m. socialinio jautrumo ir švietimo kokybės Alytuje bus daugiau, viliuosi, bus daugiau ir šviesos, įveikiančios tamsą. Šviesių, jaukių ir prasmingų šventų Kalėdų, laimingų artėjančių Naujųjų Metų!

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Laura Radzevičiūtė: Kalėdinis stebuklas įvyko – socialinio jautrumo Alytuje bus daugiau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.