Vaidas Gumauskas: „Lengvoji atletika – visų sporto šakų karalienė“

Treneris V. Gumauskas. Asmeninio archyv. nuotr.

Pasaulyje lengvoji atletika yra tituluojama visų sporto šakų karaliene, tačiau Lietuvoje šios srities profesionalių yra vos vienas kitas. Kodėl taip sunku atrasti šios sporto srities perlų ir kokių galimybių juos ugdyti turi Alytus? Apie visa tai kalbamės su Alytaus sporto ir rekreacijos centro treneriu Vaidu Gumausku, išugdžiusiu vieną iš nedaugelio Lietuvos lengvosios atletikos profesionalių Brigitą Virbalytę-Dimšienę.

Papasakokite apie lengvają atletiką, kokia tai sporto šaka?

Tai integralinė sporto šaka, apimanti itin daug sporto rungčių, į kurias įeina sportinis ėjimas, bėgimas, metimai, šuoliai. Sakoma, kad visų sporto šakų karalius yra futbolas, o karalienė – lengvoji atletika. Tikriausiai kiekvienoje sporto šakoje, krepšinyje, futbole, tinklinyje, ar kitoje galime rasti lengvosios atletikos elementų.

Alytaus miestas turi aštuonis lengvosios atletikos trenerius, o kiek yra sportuojančio jaunimo?

Tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, tačiau šimtas tikrai yra.

Ar jūsų treniruojamas jaunimas dažniausiai specializuojasi ties viena rungtimi? Kaip pastebite, kad vienas sportininkas yra tinkamas bėgimui, o kitas šuoliams?

Savo kaip trenerio darbo veiklą pradėjau specializuodamasis ties sportiniu ėjimu, tačiau susiklostė taip, kad šiai dienai konkrečios rungties neturiu, treniruoju jaunimą visoms lengvosios atletikos rungtims. Lengvosios atletikos treneriai dažniausiai per pirmąsias treniruotes bei varžybas sugeba pastebėti sportininko galimybes ir įgūdžius, kurioje rungtyje jis gali būti pranašesnis už kitus sportininkus. Pavyzdžiui, aukštas ūgis visuomet bus privalumas šuolininkams.

Ar Alytuje yra sportuojančių profesionalių sportininkų, kurie rodo geriausius rezultatus ne tik Lietuvoje, bet ir svetur?

Tikriausiai kiekvienas žmogus žodį profesionalas supranta kitaip, tačiau, mano nuomone, profesionalus sportininkas yra tas, kuris už tai gauną atlygį ir gali gyventi neturėdamas jokių pašalinių darbų ar veiklų. Alytuje šiai dienai tokių tikrai nėra, o visoje Lietuvoje tokių tikriausiai yra tik du – disko metikas Andrius Gudžius ir šuolininkė į aukštį – Airinė Palšytė.

Esate vienos garsiausių Lietuvos lengvaatlečių Brigitos Virbalytės-Dimšienės pirmasis treneris, ar ši sportininkė buvo išskirtinis atvejis, kuomet talentas ir stiprus darbas duoda vaisių, ar turėjote ir kitų talentingų, tačiau taip stipriai neatsiskleidusių sportininkų?

Kalbant konkrečiai apie Brigitos atvejį, jos kaip sportininkės talentą pastebėti buvo galima pirmųjų treniruočių metu. Tai daugiau, ar mažiau fenomenalus atvejis. Sportininkų, kurie galėjo tapti ne tik vaikų ar jaunimo, bet ir suaugusių čempionatų prizininkais buvo ir daugiau, tačiau vienus stabdydavo traumos, kitus motyvacijos stoka, o dar kitus pašalinės veiklos.

Kokias galimybes Alytus turi ugdyti lengvosios atletikos sportininkus?

Alytaus sporto ir rekreacijos centre sąlygos sportuoti yra išties puikios. Infrastruktūra yra itin aukštame lygyje, nenusileidžiame didiesiems Lietuvos miestams, o gal net ir lenkiame tiek Vilnių, tiek Kauną. Turime nuostabų stadioną, maniežą, norint siekti gerų rezultatų Alytuje galimybės tam labai geros.

Vienas komentaras apie “Vaidas Gumauskas: „Lengvoji atletika – visų sporto šakų karalienė“

  1. Vagys…ir daugiau nieko!paklauskit kiek vaikų šiuo metu grupėj realiai turi,o ne ,,sąrašinių”-miesto gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *