Rinkimų į Seimą finišas: valdančiąją koaliciją formuoja konservatoriai

Rinkimų į Seimą finišas: valdančiąją koaliciją formuoja konservatoriai 1
Asociatyvi nuotr.

Ketverius metus Seimo opozicijos barikadų pusėje buvę konservatoriai laimėjo rinkimus ir burs valdančiąją koaliciją. Remiantis pirminiais Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo 50 mandatų: 24 pirmajame ir 26 antrajame rinkimų ture.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovą. Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija iškovojo atitinkamai 13 ir 11 mandatų. Socialdemokratai Seime turės taip pat 13 atstovų, Darbo partija iškovojo dešimt mandatų. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo partija turės po tris parlamentarus. Po vieną mandatą teko partijai „Laisvė ir teisingumas“ bei Lietuvos žaliųjų partijai, 4 vietos teko nepriklausomiems kandidatams.

Dar naktį iš sekmadienio į pirmadienį, buvo pasirašyta bendra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos deklaracija, kuria sutarta formuoti bendrą Vyriausybę, vadovaujamą Ingridos Šimonytės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.