Alytaus apylinkės teismas imasi „Ekologistikos“ gaisro bylos

Alytaus apylinkės teismas imasi „Ekologistikos“ gaisro bylos 1

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja susipažino su baudžiamąja byla, kurioje pareikšti kaltinimai septyniems fiziniams ir juridiniams asmenims, tarp jų – „Ekologistikos“ vadovui Juozui Cicėnui dėl sistemingo Aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo, turto sunaikinimo dėl neatsargumo, apgaulingos apskaitos tvarkymo bei dokumento suklastojimo – netikro dokumento pagaminimo ir panaudojimo.

Du tos pačios įmonės darbuotojai kaltinami sistemingais Aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimosi taisyklių pažeidimais bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti dviem Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Aplinkos kokybės departamento Kauno aplinkos kokybės kontrolės skyriaus darbuotojoms Aušrai Bružienei ir Aušrai Kričenienei, kurios, atlikdamos patikrinimą įmonėje, tinkamai nenustatė joje buvusių pažeidimų.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai taip pat pateikti ir dviem juridiniams asmenims. Padangų perdirbimo įmonė kaltinama sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu, turto sunaikinimu dėl neatsargumo bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Įmonė, kuriai priklauso nuomojamos patalpos, kuriose ir kilo gaisras, kaltinama sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu bei turto sunaikinimu dėl neatsargumo.

Byla, kurią sudaro 92 tomai, 7 kaltinamieji (5 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys), 133 asmenys, kuriuos reikia apklausti kaip nukentėjusiuosius, liudytojus ir civilinių ieškovų atstovus, dėl jos didelės apimties ir sudėtingumo teismo pirmininkės įsakymu yra pripažinta greičiau nagrinėtina. Taip pat paskirtas atsarginis teisėjas.

Teisėja nutarė, kad kliūčių nagrinėti bylą teisme nėra, todėl skyrė ją nagrinėti viešame teisiamajame posėdyje. Byla bus nagrinėjama pagal iš anksto suderintą ir nustatytą teisiamojo posėdžio grafiką.

Teisiamasis posėdis vyks 2020 m. gruodžio 9 d. 10.00 val., sekantis – 2021 m. sausio 20 d. 10.00 val.  Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 17, Alytuje).

Parengta pagal Alytaus apylinkės teismo informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.