Išdalintos „Auksinės krivūlės“: trys atiteko Dzūkijos savivaldybėms

Iš kairės: Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas, Lazdijų rajono merė A. Miškinienė ir Varėnos rajono meras A. Kašėta. LSA nuotr.

Svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“ – penktadienio vakarą išdalinti penkioliktąjį kartą.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.

„Šie metai savivaldai, kaip ir visai valstybei, buvo išbandymų metai. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos savivalda sustiprėjo – turėjome ypatingomis sąlygomis priimti ir įgyvendinti įvairiausius sprendimus, nuo kurių priklausė gyventojų gerovė. Kaip niekada jautėme atsakomybę už savo bendruomenes, ir, tikiuosi, įgavome dar daugiau jų pasitikėjimo. Todėl šiemet Vietos savivaldos dienos proga ypatingai vertiname vieni kitų pasiekimus“, – kalbėjo LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje vykusiame renginyje.

Pasak jo, bendruomenių sutelkimą ir gyvą santykį su jomis atspindi ir atnaujintas „Auksinių krivūlių“ apdovanojimas – šiemet laureatams pirmą kartą įteikti skulptoriaus Ramūno Almino sukurti autoriniai kūriniai.

Tris šiųmetes „Auksines krivūles“ pelnė Dzūkijos savivaldybės.

Finansų ministerijos nominacija „Už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą“ atiteko Varėnos rajono savivaldybei, „Už iniciatyvumą, novatoriškas idėjas ir aktyvų dalyvavimą projektuose“ Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apdovanojo Lazdijų rajono savivaldybę, Alytaus rajono savivaldybė pelnė Žemės ūkio ministerijos įsteigtą nominaciją „Už pagalbą žemdirbiams likviduojant gaisro padarinius“.

LSA prezidentas M. Sinkevičius taip pat įteikė „Auksinės krivūlės“ tris riterio ženklus už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Tarp apdovanotųjų – ir Lazdijų savivaldybės tarybos narė Janina Ražukienė.

Parengta pagal LSA informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *