Alytaus „Girinukui“ suteiktas „eTwinning“ mokyklos vardas

Vienas iš įstaigos tikslų – ugdymo kokybės gerinimas. To siekiama tobulinant pedagogų kvalifikaciją, diegiant naujas technologijas, taikant netradicinius ugdymo būdus ir metodus, vykdant projektines veiklas, kartu nepamirštant žaidimo – mėgstamiausios ir pagrindinės vaikų veiklos. Žaidimas – neatsiejama vaikystės dalis ir efektyviausias vaikų ugdymosi būdas, skatinantis socialinę ir emocinę, fizinę, pažinimo ir kalbos raidas.

Vaikai žaidžia ir dalyvaudami tarptautiniuose projektuose. Projektinių veiklų metu jie yra aktyvūs, smalsūs, kūrybingi. Žaisdami, kurdami, tyrinėdami supantį pasaulį jie plečia savo akiratį, žinias, patiria džiugių, teigiamų emocijų. Dalyvavimas projektuose padeda vaikams lavinti kritinį mąstymą, kūrybingumą, iniciatyvumą, padeda susirasti naujų draugų iš kitų miestų ir šalių. Būtent dėl to mokymasis dalyvaujant projektų veiklose yra toks svarbus, nes projektai atveria galimybes ugdyti įvairias vaikų kompetencijas ir – svarbiausia – prasmingai susieti jas vienas su kitomis realaus gyvenimo situacijose.

Alytaus lopšelio – darželio „Girinukas“ pedagogės jau 4-erius metus aktyviai dalyvauja eTwinning tarptautiniuose projektuose. 2019-2020 mokslo metais mus pasiekė džiugi žinia, kad darželiui pirmą kartą suteikiamas „eTwinning“ mokyklos vardas. Tai reiškia, kad programa „eTwinning“ pripažįsta ir įvertina ne tik atskirų „eTwinning“ dalyvių, bet ir visos ugdymo įstaigos, kurioje mokytojų komandos bendradarbiauja su mokyklos vadovais, dalyvavimą, entuziazmą bei atsidavimą. Alytaus lopšelis – darželis „Girinukas“ yra pirmoji ikimokyklinio ugdymo įstaiga Alytaus mieste gavusi „eTwinning“ mokyklos statusą. Gegužės mėnesį vykusio Tarptautinio susitikimo metu nuotoliniu būdu darželio direktorė R. Naujalienė turėjo puikią progą pasveikinti Europos partnerius, kuriems taip pat buvo suteiktas toks aukštas įvertinimas  bei pasidžiaugti mūsų pasiekimais.

Labai svarbu, jog gavusi „eTwinning“ mokyklos statusą, įstaiga pripažįstama Europos lygiu, tampa Europos mokyklų lyderių tinklo dalimi, bei pripažįstama lydere tokiose srityse: skaitmenine bei elektroninio saugumo veiklų; pažangių ir kūrybingų mokymo(si) metodų; personalo ir mokinių mokymosi bendradarbiaujant veiklų ir personalo tęstinio profesinio tobulėjimo skatinimo.

„eTwinning“ mokyklos vardo suteikimas, vaikų entuziazmas, smalsumas, aktyvumas džiugina darželio bendruomenę ir kartu skatina toliau tobulėti, bendrauti, bendradarbiauti, ieškoti ir atrasti. Džiugu, kad šie mokslo metai taip pat buvo kūrybiški ir sėkmingi projektinėse veiklose ir gausus „Girinuko“ pedagogių būrys pelnė net 13 „eTwinning“ Nacionalinių  kokybės ženklelių už dalyvavimą įvairiuose projektuose.

Kasmet mūsų įstaigoje vis didėjantis „Tviningisčių“  būrys siekia sėkmingai skleisti  „eTwinning“ dvasią visame Alytaus mieste.  Tikimės, kad mūsų sėkmė bei entuziazmas įkvėps ir kitas ugdymo įstaigas kurti ir įgyvendinti projektus bei tapti „eTwinning“ mokyklų bendruomenės dalimi.

Vaida Sadauskienė, Alytaus lopšeli-darželio „Girinukas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *