Kas liks už valdančiosios koalicijos kontūrų?

Kas liks už valdančiosios koalicijos kontūrų? 1

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis paskutiniojo tarybos posėdžio metu kvietė visas politines jėgas jungtis prie valdančiųjų. Miesto vadovas apie tai kalbasi ir su kiekvienos frakcijos atstovais atskirai. Būsimos koalicijos kontūrai dar nėra aiškūs, o kai kurie kalbinti frakcijų seniūnai tikina, kad savo sprendimus priims po vicemero Šarūno Klėgerio interpeliacijos. Gali būti, kad į valdančiųjų gretas sugrįš ir buvę koalicijos partneriai.

Derybos lengvos nebus

„Šiuo metu kalbuosi su skirtingomis frakcijomis arba ne frakcijose esančiais tarybos nariais ir jau susitikimus turėjau su daugiau nei puse frakcijų, o iki savaitės pabaigos jau būsiu pasikalbėjęs su visais. Tai tik pirminiai pokalbiai apie tai, ar yra galimybė dirbti kartu dėl miesto, tačiau postais ir galimybėmis tikrai dar niekas nesidalija. Matau, kad yra tam tikrų priešpriešų, nesutarimų ir asmeniškumų tarp tam tikrų tarybos narių, politinių jėgų. Bet manau, kad vienaip ar kitaip pavyks viską išspręsti ir priimti sprendimus. Miestui labai reikia gerų sprendimų“, – kalbėjo meras, tačiau jis nebuvo linkęs atskleisti, su kokiomis politinėmis jėgomis jis pats mato galimybę kurti koaliciją.

Pasiteiravus apie atsilaisvinusius postus administracijoje, miesto vadovas pabrėžė, kad kol kas ir jų niekas nesidalija, o pirmiausia žvelgiama į programas, jų suderinimus, vizijas. Meras tikino, kad sunkiausia susitarti dėl švietimo tinklo pertvarkos, laisvosios ekonominės zonos steigimo.

„Kalbant apie asmenybių klausimą, iškyla tam tikrų niuansų, vieni nori tam tikrų pozicijų. Derybos tikrai nebus lengvos, bet kalbamės, deramės ir kontūrai jau po truputį ryškėja, tačiau konkrečiau kalbėti apie juos dar per anksti. Aš kaip meras galiu ir privalau dirbti su visais, nes turiu pateisinti žmonių lūkesčius, bet kitas klausimas yra, ar gali kartu dirbti atskiros politinės jėgos, nuošaly palikdamos ambicijas“, –  kalbėjo miesto vadovas.

Palaiko buvusios koalicijos sudėtį

„Dzūkijos veidui“ socialdemokratų frakcijos seniūnas Jurgis Krasnickas sakė, kad jis asmeniškai galimybę dirbti koalicijoje matantis su Valstiečių ir žaliųjų frakcija bei Alytaus piliečiais – tai yra tokia pat sudėtimi, kokia ir buvo šios kadencijos pačioje pradžioje.

„Neslėpsiu, kadencijos pradžioje buvau nusiteikęs prieš „piliečius“, kurių valdymo metu socialdemokratai buvo opozicijoje. O dabar jie pabuvę opozicijoje, pamatė, kad gali būti ir kitaip, todėl dabar manau, kad jie verti būti koalicijos partneriais ir vertinu jų frakcijos seniūną Vytautą Jastremską. Tai tikrai savo nuomonę turintis, protingas, kompetentingas asmuo“, – kalbėjo J. Krasnickas ir pridūrė, kad kalbėtis reikia su visais ir ieškoti kompromisų, o tai daryti yra menas.

Arčiausiai – Valstiečių ir žaliųjų frakcija

Savivaldybės kabinetuose puse lūpų kalbama, kad vienais realiausių kandidatų dirbti valdančioje daugumoje galėtų būti ir buvę koalicijos partneriai – šių metų balandžio viduryje valdančiųjų gretas palikusi Valstiečių ir žaliųjų frakcija. Frakcijos seniūnė Skaistė Ulčickaitė teigė, kad šiuo metu apie tai kalbamasi tiek su kitais frakcijos atstovais, tiek tariamasi su kitais partijos nariais. Tačiau kol kas joks sprendimas nėra priimtas.

Linksta prie atsakymo „ne“

Pasiteiravus apie galimybę grįžti į koaliciją „Alytaus piliečių“, frakcijos seniūnas Vytautas Jastremskas tvirtino nežinantis, ką galvoti, nes situacija yra nevienareikšmiška, visko daug nutiko.

„Taip greitai tokie sprendimai nepriimami, tai sudėtingas klausimas. Gilaus įsitikino nėra, tačiau mano nuomone, labiau linkstu prie atsakymo „ne“. Pasitikėjimą prarasti lengva, o jį vėl įgyti reikia laiko ir darbų. Su meru buvome susitikę pirmadienį ir kalbėjomės apie tai, tačiau vidinio atsakymo dar neturime. Su kolegomis apie tai dar nediskutavome ir reikia daugiau nuomonių“, – kalbėjo V. Jastremskas.

Sąlyga – kompromisai

Kaip dar vieną realiausių frakcijų įsilieti į valdančiųjų gretas įvardijama ir prieš beveik mėnesį susiformavusi nauja frakcija „Sprendimai ir atsakomybė“, kurios gretose – Sigitas Leonavičius, Gediminas Daukšys ir Valius Micevičius. Jos pirmininkas S. Leonavičius tikino, kad kol kas iš mero negavo jokio oficialaus pasiūlymo jungtis prie daugumos.

„Galimybės neatmesčiau nė vienos, nes juk kalbama apie miestą ir jo ateitį. Bent jau mūsų frakcijos visi trys vyrai sutarėme, kad yra rinkiminio laikotarpio programos ir įsipareigojimai, tad ten neturėtų būti jokių kitų kriterijų. Tad deramės dėl rinkiminių programų, kurias teikėme rinkėjams, ir ieškome kompromisų. Tačiau jeigu kompromisų nebus, tai apie palaikymą kalbėti būtų sunku“, – teigė S. Leonavičius.

Jo įsitikinimu, asmenybės neturi jokios reikšmės prieš siekius, kuriuos privaloma padaryti mieste. Kaip šiuo metu svarbiausias miestui sritis, kurioms reikalingi aiškūs sprendimai, politikas įvardijo švietimą, atliekų tvarkymą mieste, savivaldybės įmonių tokių kaip „Alytaus šilumos tinklai“, „Dzūkijos vandenys“ valdymą, verslo plėtrą, jaunimo pritraukimą į miestą.

Palaikys tik miestui naudingus sprendimus

Nuomonės apie galimybę jungtis į koaliciją su valdančiaisiais teiravomės ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ atstovų.

„Kai Nerijus Cesiulis tapo meru, aš jam pasakiau, kad jeigu miesto vizija sutaps su mūsų matymu, tada palaikymą tikrai turės. Kol kas nieko nesvarstau, mes frakcijoje esame nutarę, kad mums nereikia eiti į daugumą. Miestui naudingus sprendimus visada palaikysime net ir nebūdami daugumoje. Tačiau kol kas esant tokiam valdymui, galimybės nematome. Nebent meras keistų savo taktiką. Dar daugiau pamatysime po interpeliacijos vicemerui. Jeigu valdantiesiems rūpi Alytus, tada jie priims atitinkamus sprendimus. Kalbėjome jau su meru ir jis klausė, ar gali tikėtis mūsų palaikymo. Atsakiau, kad priimant miestui naudingus sprendimus, visada“, – kalbėjo Č. Daugėla.

Vienas komentaras apie “Kas liks už valdančiosios koalicijos kontūrų?

  1. “Geriausias” komentaras yra J.Krasnicko. Totalus chameleonas., kuris spalvas keičia priklausomai nuo kažkokių vėjų po stalu: “kadencijos pradžioje buvau nusiteikęs prieš „piliečius… … dabar manau, kad jie verti būti koalicijos partneriai”. Kaip galima tokiu politiku pasitikėti ? O gal jam jau senatvinis marazmas prasidėjo ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.