Nuslėptas teistumas užvėrė duris į Seimą

Virgilijus Pranskevičius, Alytaus rajono savivaldybės nuotrauka.

Vyriausioji rinkimų komisija dėl anketoje nenurodyto teistumo atsisakė į Seimo rinkimų kandidatus registruoti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovą Virgilijų Pranskevičių.

Dzūkijos rinkimų daugiamandatėje apygardoje socialdemokratų partijos Seimo rinkimuose dalyvauti deleguotas V. Pranskevičius dalyvavo rugsėjo pradžioje vykusiame VRK posėdyje, kur komisijai bandė pasiaiškinti, kodėl jo anketoje nebuvo įtrauktas teistumas.

Jis anketoje turėjo įrašyti Trakų apylinkės teismo 2012 metų nutartyje pažymėtas tris nusikalstamas veikas – aplaidų apskaitos tvarkymą, melagingus skundą, pareiškimą, pranešimą, parodymus, išvadas ir vertimą bei dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Kandidatas anketoje nurodė, kad yra nuteistas už trukdymą teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, tačiau VRK atstovai tikino, kad tokios informacijos jie neturi, todėl turi pagrindo teigti, kad šis asmuo, pildydamas kandidato anketą, neteisingai nurodė informaciją.

VRK pasiaiškindamas, kodėl anketoje nenurodė teistumo, V. Pranskevičius teigė, kad tą dieną, kai pildė anketą, susidūrė su internetinio ryšio problemomis ir anketą pildyti padėjo kitas žmogus, tačiau tvirtino, kad nuslėpti teistumo jis esą nenorėjo.

2020.09.03 VRK posėdžio Stop kadras.

„Nurodžiau teismo datą ir teismo nuosprendžio datą, suvedant baudžiamuosius straipsnius į lentelę, tačiau jos tris kartus nepavyko išsaugoti. Žmogus, kuris vedė tuos straipsnius (į anketą – aut. past.), pasakė, kad jau pavyko. Pasirašydamas anketą, neatkreipiau dėmesio į to straipsnio skaičius, kad yra suklysta. Pripažįstu, kad ne pirmą kartą dalyvauju rinkimuose ir visuomet nurodydavau straipsnius, pagal kuriuos buvau teisiamas. Noriu priminti, kad 2015 metais balandžio 24 dienos Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų sprendimu panaikintas teistumas prieš terminą ir įvyko techninė klaida, kodėl tie straipsniai lentelėje nesimato. Norėčiau, kad leistumėte papildyti lentelę. Anksčiau įrašydavau straipsnius ir neslėpiau, kad esu teistas“, – VRK posėdžio metu kalbėjo V. Pranskevičius.

Atsakydama į pasiaiškinimus, VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pabrėžė, kad visi sako, jog anketas jiems pildė kiti ir teigia turintys įrodymų, tad jų paprašė ir V. Pranskevičiaus. Deja, jis patikino, kad neturi anketos pildymo įrašo, tačiau teigė skambinęs kitam dokumentus pateikusiam kandidatui, kuris pasiūlė savo žmonos pagalbą pildant anketą.

Kita VRK narė, klausė V. Pranskevičiaus, ar po to jis tikrino savo anketą, mat jeigu būtų pastebėta bet kokia klaida, visuomet yra galimybė kreiptis į VRK, pranešti apie sistemos sutrikimus.

V. Pranskevičius aiškino, kad iš trečio karto pateikus anketos duomenis, jis patikėjo, kad viskas pavyko sklandžiai ir anketos netikrino, jis manė, kad tų duomenų tiesiog nesimato.

Deja, tokie V. Pranskevičiaus pasiaiškinimai komisijos neįtikino ir ji nusprendė jo neregistruoti kandidatu į Seimą.

2 komentarai apie “Nuslėptas teistumas užvėrė duris į Seimą

  1. Kiek teko stebėti tiesioginę tv transliaciją iš VRK posėdžio, tai visiems buvo aišku, kad V. Pranskevičius nenuslėpė teistumo, tik dėl sudėtingos anketos netinkamai įrašė duomenis. Taigi, 1 punktas – nenuslėpė.
    2 punktas – kita partija seniai apie tai žino, bet nerašinėja apie kolegos nesėkmę. Klausimas – kodėl “Dzūkijos veidas” taip keistai reklamuoja savus?

  2. Vrk konstatavo, kad nuslėpė. Tegul skundžia teismui. Koks iš jo seimūnas,jei nemoka net užpildyti internetu anketos? Neva pildė draugo žmona. Meluoja nemirksėdamas! Teisingai vrk nusprendė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *