Druskininkuose – diskusija apie kurortų problemas

Druskininkų savivaldybės nuotrauka.

Penktadienį Druskininkų savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas  Druskininkuose organizavo susitikimą-diskusiją svarbiais regioninės politikos formavimo bei Lietuvos kurortų problematikos klausimais.

Susitikime su Druskininkų savivaldybės vadovais ir vietiniais verslininkais dalyvavo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas L. Savickas,  Vidaus reikalų viceministras T. Tamulevičius, Seimo narys Z. Streikus.

Druskininkų aktualijas svečiams pristatęs meras R. Malinauskas iškėlė aktualias Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų problemas, tokias kaip finansavimo paskirstymas, investicijų į kurortus didinimas, prioritetų kurortams ir kurortinėms vietovėms skyrimas ateinančiame ES finansiniame laikotarpyje.

„Džiaugiuosi, kad diskusija buvo produktyvi ir aktyvi. Nedažnai tenka sutikti valdžios atstovus, kurie yra tokios kompetencijos, iš pusės žodžio supranta regionų problemas įvairiose srityse. Nuoširdžiai dėkoju L. Savickui ir T. Tamulevičiui už jų įsigilinimą į regionų problemas, į esamos situacijos supratimą, įžvalgumą ir regionų palaikymą. Džiaugiuosi, kad pavyko aptarti keletą ne tik Druskininkams, bet ir kitiems Lietuvos kurortams bei regionams svarbių probleminių klausimų. Tokie susitikimai yra labai naudingi ir reikalingi – Vyriausybės, Seimo atstovai išgirdo, kokiomis aktualijomis gyvena Druskininkai, su kokiomis problemomis susiduria vietos verslas. Neabejoju, kad po šio susitikimo pavyks išspręsti mūsų bendruomenei aktualius klausimus“, – sakė meras R. Malinauskas.

Meras akcentavo, kad būtina surasti mechanizmą, kuris leistų padidinti finansavimą kurortų ir kurortinių vietovių savivaldybėms.

Meras taip pat atkreipė dėmesį, kad dabar lėšos kurortams yra skiriamos pagal miesto plotą – šiuo atveju Druskininkai smarkiai nukenčia.

Druskininkų Taryba yra priėmusi sprendimą dėl kurorto ribų išplėtimo, tačiau viskas stringa Aplinkos ministerijoje.

„Pagal galiojančią tvarką, privatūs miškai negali būti įtraukti į miesto teritoriją. Šią situaciją būtų galima pakeisti, jei mes išmokėtume kompensacijas į miesto teritoriją įtraukiamų miškų savininkams už negautą naudą. Ši suma gali siekti kelis milijonus eurų, mums tai dideli pinigai. Tačiau, sumokėję kompensacijas, mes išsaugotume mišką miesto teritorijoje. Juk esame kurortas, garsėjantis švariu oru, savo pušynais, o  kai kur vietoj pušynų jau lieka tik dykvietės“ – sakė R. Malinauskas.

Susitikimo metu diskutuota apie investicijų netolygumus lyginant didmiesčius ir regionus. Atkreiptas dėmesys į būtinybę skirti papildomą finansavimą turizmo Lietuvoje skatinimui, taip pat 2021-2027 m. Europos finansavimo laikotarpyje daugiau dėmesio skirti būtent investicijoms į kurortus ir kurortines vietoves.

„Statistikos skaičiai rodo, kad Druskininkai – didžiausias ir lankomiausias Lietuvos kurortas. Šiuo metu su Europos kurortais galime konkuruoti kainomis ir paslaugų kokybe, tačiau be papildomų investicijų ta konkurencija palyginti yra labai sudėtinga. Į turizmą per pastaruosius dešimtmečius buvo investuojama nedaug. Todėl labai norėtųsi, kad valstybė įvertintų šios srities potencialą“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų verslininkus vienijančios asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai svečiams papasakojo apie pandemijos įtaką turizmo verslo sektoriui.

Verslininkai akcentavo, kad verslui šiuo metu sudėtinga iš bankų gauti projektų finansavimą.

Susitikimo metu kalbėta apie ES lėšas COVID-19 pandemijos padarinių mažinimui ir ekonomikos gaivinimui, taip pat apie valstybės papildomai skirtas lėšas projektams ir jų įgyvendinimui.

Visus susitikimo metu išsakytus siūlymus Druskininkų savivaldybės vadovai pateiks Vyriausybės kanceliarijai.

Druskininkų savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *