„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui

„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui 21

Panašu, jog automobilių sportas ir legalios gatvės lenktynės pamažu atranda vietą po Dzūkijos sostinės saule: varžybos seka vienos po kitų, o ir alytiškiai noriai bei gausiai jose lankosi, aktyviai prisideda prie organizavimo ir rėmimo. „Alytuje bendruomeniškumo aura tokia ryški, kokią retas miestas turi“, – sako DragFest.LT vadovas Aivaras Rudzis, vienas iš renginio „Legalus Dragas Alytus 2020“ organizatorių.

Birželio pabaigoje įvyko pirmasis jo komandos bei Lietuvos automobilių sporto federacijos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos organizuotas legalių dragų serijos renginys „Legalus Dragas Alytus 2020“, o praeitą savaitę greičio mėgėjai rinkosi į antrąjį Alytaus lygos etapą.

Ir tai ne pabaiga – rugpjūčio 23-ąją planuojamas trečiasis Alytaus lygos etapas, o rugsėjo 6-ąją – finalas. „Kartu su Alytaus miesto savivaldybės vadovais svarstome galimybę sekančias varžybas rengti kažkur arčiau miesto centro, galbūt padaryti nemokamą įėjimą“, – užsiminė A. Rudzis.

„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui 22
A. Rudzis. DragFest.LT archyvo nuotr.

Jis negaili pagyrų Alytaus miesto savivaldybei, kuri pirmoji atsiliepė į Lietuvos savivaldybių asociacijos prašymą paieškoti lenktynėms rengti tinkamų vietų, pasiūlė visokeriopą pagalbą. „Iš pradžių galvojau, jog tas operatyvumas buvo tiesiog atsitiktinis, tačiau vėliau supratau, jog tai – požiūrio reikalas. Su Alytaus miesto vadovais bendrą kalbą suradome jau po pirmojo susitikimo: jie suprato mus, o mes juos“, – sakė A. Rudzys.

Be kita ko, neatsitiktinai pirmosioms varžyboms buvo pasirinkta Artojų gatvė – joje dažnai organizuojamos nelegalios automobilių traukos varžybos, vadinamasis dragas.

„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui 23

„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui 24

Idėja su legaliomis gatvės lenktynėmis žengti į regionus Lietuvos automobilių sporto federacijai kilo sprendžiant nelegalių lenktynių problemą, egzistuojančią kone visuose didesniuose šalies miestuose. Projekto „Legalus dragas“ organizatorių tikslas – suteikti jauniems žmonėms sąlygas daryti tai, kas patinka, tik legaliai tiek savo, tiek aplinkinių atžvilgiu, nenusižengiant taisyklėms, užsitikrinus apsaugą.

Projektą organizuoja Lietuvos kelių policijos tarnyba, bendradarbiaudama su ilgamečiais traukos lenktynių organizatoriais DragFest.LT ir Lietuvos automobilių sporto federacija.

„Legalaus drago“ organizatorių laurai – išskirtiniam alytiškių bendruomeniškumui 25

DragFest.LT archyvo nuotraukos

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.