Uždarytų Alytaus darželių patalpos – užimtos: kur steigs papildomas vietas darželinukams?

Uždarytų Alytaus darželių patalpos – užimtos: kur steigs papildomas vietas darželinukams? 1

Švietimo tinklo pertvarkai patyrus fiasko, vietų Alytaus miesto darželiuose problema liko, todėl jau kitą savaitę Alytaus miesto taryba svarstys naują pasiūlymą – septyniuose Alytaus miesto darželiuose steigti po vieną grupę. Kai kurie tarybos nariai siūlo atidaryti naują darželį viename iš penkių uždarytų ir vis dar tebepriklausančių savivaldybei, tačiau šiandien į išvažiuojamąjį posėdį politikus sukvietę valdžios atstovai norėjo jiems akivaizdžiai parodyti, kodėl toks pasiūlymas nėra tikslingas.

Deja, išvažiuojamajame posėdyje susipažinti su buvusių darželių pataplų situacija dalyvavo vos kelios tarybos narės – Laura Radzevičiūtė, Nijolė Makštutienė, Laima Vincė-Kirkliauskienė.

Šiuo metu savivaldybės žinioje yra penkių buvusių darželių pastatai – Daugų g. 5A,  Vingio g. 15A, Vilties g. 28A, Kalnėnų g. 2B ir Jaunimo g. 3. Didžioji dalis darželių patalpų yra įveiklintos – jose veikia ir savivaldybei pavaldžios įstaigos, ir įvairios organizacijos, ir privatūs verslai. Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos Auksės Juonienės, tik labai nedidelė dalis patalpų šiuo metu yra tuščios, o artimiausiu metu bus skelbiami laisvų patalpų nuomos konkursai bei artimiausiame tarybos posėdyje bus svarstoma, ar tam pritarti.

„Visi darželiai yra įveiklinti, likę tik pavienės patalpos, kurios anksčiau ar vėliau bus išnuomotos. Tokių nenaudojamų darželių, kaip kartais politikai ar kai kurie gyventojai manipuliuoja tokiomis spekuliacijomis, nėra. Turėjome buvusį darželį „Žiogelis“, Jazminų g. 20, kurį pardavėme ir gavome virš 200 tūkstančių eurų. Tai, kad verslininkas negerbia miestiečių ir pats savęs, nevykdo jokios veiklos, laiko pastatą apleistą, tai čia jau jo reikalas“, – sakė A. Juonienė.

Vingio g. 15 A įsikūręs „Maltos ordinas“, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai priklausanti Saugaus eismo klasė, kurią planuojama iškelti į Likiškėlių pogimnaziją ir atsilaisvins 150 kvadratinių metrų patalpų. Taip pat šiose patalpose veikia asociacija „Mochikanas“, asociacija „Kutis“, Kontrolieriaus ir audito tarnyba ir Alytaus jaunimo centro filialas, užimantis virš 400 kvadratinių metrų. Išsikrausčius sporto klubui „Still Fit Alytus“, atsilaisvino 200 kvadratinių metrų patalpų, kurioms, tarybai pritarus, bus skelbiamas nuomos konkursas.

Daugų g. 5A įsikūręs Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendruomenė „Tėviškės namai“, neįgaliųjų asociacija „Alytupis“, Alytaus poliklinika, yra savivaldybės archyvas ir privatus nuomininkas „Bravitex“.

Vilties g. 28 A patalpose veikia visuomeninė asociacija „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos probacijos tarnyba, sporto klubas VšĮ „Judėkime laisvai “ ir UAB „Orangutanas“, Lietuvos samariečių bendrijos Alytaus skyrius, kuris netrukus nutrauks veiklą ir atsilaisvins 118 kvadratinių metrų patalpų. Joms taip pat bus skelbiamas nuomos konkursas. Šiame korpuse yra dar laisvos 115 kvadratinių metrų patalpų, kurių nuomos konkursas buvo skelbtas jau tris kartus. Kol kas norinčiųjų jas išsinuomoti nėra. Taip pat netrukus, kai bus įrengta aikštelė, čia bus perkeltas Socialinės paramos skyrius, kuris užims 600 kvadratinių metrų.

Kalnėnų g. 2 B daugiau kaip 1000 kvadratinių metrų patalpų pagal nuomos sutartį užima įmonė „Gangas“. Čia gaminami kremai. Patalpos puikiai įrengtos, veikia laboratorijos. Antrame aukšte yra Alytaus kraštotyros muziejaus filialas, kur laikomi ir restauruojami eksponatai. Ateityje planuojama filialui ieškoti kitų patalpų, o likusią dalį UAB „Gangas“ palnuoja išsinuomoti arba įsigyti visą pastatą.

Jaunimo g. 3 įsikūręs Alytaus miesto bendruomenės centras, kuris vienija apie tris dešimtis įvairių organizacijų, vykdančių įvairius europinio lygio projektus. Dėl šios priežasties, pasak A. Juonienės, šio darželio atlaisvinimas nėra galimas.

„Vis pasigirsta pavienių siūlymų nutraukti nuomos, panaudos sutartis ir patalpas panaudoti naujų darželių kūrimui. Bet juk žmonės laimėję nuomos, panaudos konkursus, investavę į patalpas, tai dabar nebūtų sąžininga jų atžvilgiu. Pavyzdžiui, asociacijos „Kutis“ vadovė parodė, kiek yra investuota ir patikino, kad to tikrai nebūtų dariusi, jeigu nebūtų laimėjusi nuomos dešimčiai metų“, – paaiškino A. Juonienė.

Alytaus miesto vicemerės Jurgitos Šukevičienės pasiteiravus, tai kaip gi bus sprendžiamas vietų Alytaus darželiuose trūkumas, ji patvirtino, kad nuo rugsėjo pirmos dienos planuojama esamuose darželiuose atidaryti septynias papildomas grupes, kas patenkintų esamą jų poreikį. Ateityje, jeigu vaikų skaičius didėtų ir toliau, sprendimų bus ieškoma toliau.

Alytaus švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas patvirtino, kad po vieną naują grupę planuojama atidaryti darželiuose „Boružėlė“, „Linelis“, „Nykštukas“, „Putinėlis“, „Vyturėlis“, „Girinukas“, „Volungėlė“.

Tačiau tokį planą kitą savaitę vyksiančiame Alytaus miesto tarybos posėdyje turės patvirtinti politikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.