Aplinkosaugininkai Butrimonyse aptiko į upelį leidžiamas nuotekas

Alytaus rajono savivaldybės nuotrauka.

Butrimonių miestelyje aiškėja nemalonus įvykis – fekalijos galimai leidžiamos į melioracijos griovį, kurio vanduo įteka į Plasaupės upelį.

Miestelio gyventojai, ypač gyvenantys netoli gimnazijos, retkarčiais jausdavo nemalonų kvapą. Po aplinkosaugininkų, SĮ „Simno komunalininkas“ ir Alytaus rajono savivaldybės atstovų patikrinimo įtariama, kad į melioracijos griovį galimai buvo leidžiamos buitinės nuotekos.

„Melioracijos trasa, iš kurios į melioracijos griovį galėjo būti leidžiamos nuotekos, yra požeminė. Galimai padaryti nelegalūs prijungimai, kuriais kartkartėmis įtariama, kad leidžiamos nuotekos. Nepatogumų patiria visi Butrimonių gyventojai, o kur dar žala gamtai?“, – kalbėjo Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas, kartu su aplinkosaugininkais lankęs miestelio gyventojus.

Pasak seniūno, po aplinkos apsaugos darbuotojų vizito ne tik Butrimonių miestelio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai suskubo įsirengti valymo įrenginius. Alytaus rajono savivaldybė iš dalies kompensuoja individualaus nuotekų valymo įrenginio išlaidas. Už vieną įrenginį, kuris atitinka Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentą, mokama 300 eurų kompensacija.

Melioracijos griovys, į kurį galėjo būti leidžiamos nuotekos, yra šalia gyventojų vadinamojo pėsčiųjų tako – nuo gimnazijos stadiono iki paukštyno. Gyventojai šiuo taku eina pasivaikščioti, bėgioja, vedžioja augintinius, todėl planuojami tako aplinkos sutvarkymo darbai.

Kiek laiko fekalijos galėjo būti leidžiamos į melioracijos griovį, seniūnas negalėjo pasakyti. „Griovys daug vandens surinkdavo, su juo buitinės nuotekos nubėgdavo į upelį. Esant sausam orui, nuotekų turinys griovyje užsistovėjo, tuomet pradėjo jaustis kvapai“, – kalbėjo A. Karlonas.

Aplinkosauginius patikrinimus, ar gyventojai turi nuotekų išvežimo dokumentus, toliau numatoma tęsti.

Alytaus rajono savivaldybės atstovai pabrėžia, kad melioracijos įrenginiai skirti dirvai nusausinti, lietaus vandeniui surinkti, bet ne nuotekoms išleisti, todėl prašo gyventojų sąmoningumo ir supratimo. Savivaldybė minėtus įrenginius rudenį planuoja rekonstruoti.

Administracinių nusižengimų kodekso 246 str. 2 dalis numato, kad nuotekų išleidimas į drenažo sistemas užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo 120 iki 580 eurų, juridiniams – nuo 300 iki 1450 eurų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *