Alytaus miesto tarybos nario elgesys – tarnybinės etikos sargų akiratyje

Alytaus miesto tarybos nario elgesys – tarnybinės etikos sargų akiratyje 1
V. Chomičius. AMS archyvo nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario Valdemaro Chomičiaus elgesio. Ji aiškinsis, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimą VTEK nusprendė pradėti kilus abejonėms dėl galbūt netinkamo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų taikymo savivaldybės tarybos Etikos komisijos atliktame tyrime.

Tyrimo metu VTEK aiškinsis aplinkybes, kai V. Chomičius šių metų sausį savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo sprendžiant klausimą dėl patalpų nuomos sutarčių su VšĮ „Alytaus regioninė televizija“ pratęsimo ir nuomos kainos nustatymo. Esą, šališkumą galbūt galėjo sukelti faktas, kad šios viešosios įstaigos direktorė vadovauja ir kitai valstybės politiko darbovietei – VšĮ „Dzūkijos sportas“.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Parengta pagal VTEK informaciją

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.