Istorinis susitarimas: Alytaus meras sako „taip“ švietimo pertvarkos atšaukimui

Istorinis susitarimas: Alytaus meras sako „taip“ švietimo pertvarkos atšaukimui 1

„Rytoj balsuosiu už švietimo pertvarkos atšaukimą“, – netikėta žinia trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Panašu, kad tai galima vadinti istoriniu įvykiu Alytaus miesto padangėje.

Kaip paaiškėjo, atsižvelgdami į Alytaus švietimo bendruomenių nuomonę, išanalizavę priimtos švietimo reformos pliusus ir minusus, Alytaus miesto savivaldybės koalicijos – Lietuvos Socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio – partneriai nusprendė pritarti švietimo tinklo pertvarkos sustabdymui. Apie tokį sprendimą miesto vadovai pranešė po šiandien popiet įvykusio susitikimo su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenių atstovais.

Pasak mero N. Cesiulio, po aštrių diskusijų ir ilgų derybų pavyko susitarti su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenių atstovais, o dviejų įstaigų perkėlimas į kitas patalpas viso švietimo tinklo problemų neišspręs, o pertvarka per jėgą – ne sprendimas.

„Reikia daug drąsos. Labai daug drąsos pripažinti suklydus. Ypač politikoje. Tačiau dirbu ne dėl savęs. Dėl miesto. Dėl mano mylimo Alytaus. Esu pasiryžęs ieškoti geresnių problemos sprendimo būdų, ieškoti kitų alternatyvų“, – savo sprendimą komentavo meras N. Cesiulis.

Trečiadienio vakarą Alytaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime rašoma, kad švietimo reforma miestui itin reikalinga, nes lieka neišspręsta vietų trūkumo darželinukams problema. Ne mažiau svarbus ir švietimo darbuotojų atlyginimų didinimo klausimas. Taip pat būtina kuo greičiau gerinti mokinių mokymosi sąlygas – remontuoti sporto sales, klases, ugdymo erdves ir pan.

Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė džiaugiasi, kad po ilgų diskusijų galų gale pavyko susitarti su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio švietimo bendruomenėmis.

„Miestui reikalinga švietimo reforma turi būti paremta ne emocijomis ar ambicijomis, o geriausių sprendimų paieška ir bendru sutarimu. Įsisenėjusias viso švietimo tinklo problemas vargu ar išspręs dviejų švietimo įstaigų, turiu omenyje „Sakalėlį” ir „Drevinuką”, perkėlimas į kitas patalpas. Miestui reikalingi kompleksiniai sprendimai. Todėl geriau stabtelėti, dar kartą perskaičiuoti ir apgalvoti visus įmanomus variantus. Džiaugiuosi aktyviu bendruomenių įsitraukimu ir neabejingumu. Tik dirbami ir kurdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų”, – kalbėjo vicemerė J. Šukevičienė.

Miesto vadovų įsitikinimu, svarbiausia, kad pertvarka neužgožtų pagrindinio tikslo – kad kiekvienas vaikas jaustųsi gerai ir gautų kokybiškas paslaugas, o Alytus būtų augantis miestas. Miesto vadovai planuoja toliau aktyviai, atvirai diskutuoti su švietimo bendruomene ir ieškoti visiems priimtino sprendimo.

Tam pritaria ir mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris. „Miestui, iš kurio išvažiuoja po 1000 gyventojų per metus, reikalingi drastiški pokyčiai, o švietimo sistema, kuri sudaro pusę miesto biudžeto, turi būti koreguojama pirmiausia. Manau, kad sprendimas stabtelėti yra reikalingas mums visiems: švietimo bendruomenėms dar reikia laiko suvokti, kad pokyčiai yra tiesiog būtini, o mums – surasti geriausią ir visus tenkinantį sprendimą. Tikiuosi ilgai laukti pokyčiai ateis greičiau nei miestas išsivaikščios, tačiau švietimas – ypatingai svarbi sritis, todėl geriau devynis kartus pamatuoti ir tik tada kirpti”, – kalbėjo vicemeras.

Mero ir vicemerų sprendimą stabdyti neseniai patvirtintą švietimo pertvarką palaiko ir Alytaus miesto tarybos nariai. Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkės, liberalės Nijolės Makštutienės teigimu, į pedagogų, tėvų ir vaikų nuomonę būtina atsižvelgti. „Reikia dar kartą peržiūrėti bendrojo ugdymo mokyklų švietimo tinklo pertvarkos klausimą – kompleksiškai, su gilesne analize ir platesniu švietimo bendruomenių svarstymu, diskutavimu, numatant ilgalaikę visų švietimo ugdymo įstaigų perspektyvą”, – sprendimui pritarė N. Makštutienė.

Švietimo reforma Alytuje būtina ir dėl neefektyviai išnaudojamų plotų. Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2018 m. Lietuvos savivaldybių indekso tyrime prasčiausiai vertino Alytaus miesto savivaldybės švietimo sritį. Didelę įtaką prastiems vertinimo rezultatams tarp šešių didžiųjų šalies savivaldybių turėjo vienam mokiniui tenkantis didžiausias mokyklų plotas.

Parengta pagal Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informaciją

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Istorinis susitarimas: Alytaus meras sako „taip“ švietimo pertvarkos atšaukimui

  1. Kažkaip labai greitai kai kurių tarybos narių nuomonė pasikeitė.Kas atlygins moralinę žalą mokytojams,tėvams ir vaikams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.