„Auksinio“ tualeto istoriją jau turi ir Alytus?

„Auksinio“ tualeto istoriją jau turi ir Alytus? 1
Daugeliui naujai įrengto buto nuoma mėnesiui už 300 eurų atrodo dideli pinigai, o kaip 845 eurai per mėnesį už viešąjį tualetą?

Prieš kiek daugiau nei savaitę sudegintas viešasis konteinerinis tualetas Jaunimo parke brangus Alytui buvo keliomis prasmėmis – ne tik dėl to, kad buvo vienintelis toks mieste, bet ir dėl savo išlaikymo kainos. Panašu, jog savąją „auksinio“ tualeto istoriją nuo šiol turės ne tik Kaunas ir Varėna, bet ir Dzūkijos sostinė.

Už trijų kabinų konteinerinį tualetą Alytaus miesto savivaldybė jį nuomojusiai bendrovei „Kosana“ kas mėnesį atseikėdavo po 845 eurus. Per metus sąskaita už tualeto nuomą sudarydavo 10 140 eurų, nepaisant to, kad parko lankytojams statinys buvo atviras tik šiltuoju metų laiku, tai yra kovo-lapkričio mėnesiais. Daugiau kaip 2 500 eurų per metus Alytaus miesto savivaldybė nuomotojams sumokėdavo tiesiog už užrakinto tualeto stovėjimą.

2018-aisiais paslaugos pirkimo trejų metų laikotarpiui sutartyje su UAB „Kosana“ pasirašiusi tuometė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Ramanauskienė nieko blogo čia neįžvelgia, o ir konteinerinio tualeto mėnesio nuomos kaina jai neatrodo didelė. „Pamenu patiems teko įkalbinėti dalyvius dalyvauti konkurse ir berods buvo sulaukta vos vieno pasiūlymo, taigi, pasirinkimo nebuvo. O ta kaina, mano nuomone, nėra didelė, jūs įsivaizduokit, kiek vien jo įrengimas, atvežimas kainuoja“, – komentavo V. Ramanauskienė.

Be kita ko, papildoma suma susidarydavo ir už viešo tualeto priežiūrą. Šias paslaugas savivaldybės įmonė „Alytaus infrastruktūra“ pirko iš bendrovės „Ideali švara“, kuriai per mėnesį už valymo paslaugas sumokėdavo po maždaug 285 eurus.

Pasak „Idealios švaros“ vadovo Romano Motiekaičio, sezono metu – kovo-lapkričio mėnesiais, viešasis tualetas Jaunimo parke būdavo valomas kasdien, išskyrus savaitgalius ir šventines dienas. Taigi, per metus tualeto priežiūrai iš miesto biudžeto būdavo skiriama dar daugiau kaip 2 500 eurų.

Per trejus metus beveik 38 000 eurų už viešojo tualeto nuomą ir priežiūrą – daug ar mažai? Tik du tokie patys nuosavi konteineriniai tualetai, mat šiandien vieno tokio kaina rinkoje – iki 19 000 eurų, arba 2-3 kambarių butas Dzūkijos sostinėje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.