Nuo rudens Alytuje 4 universitetai pasiūlys 12 magistrantūros studijų programų

Nuo rudens Alytuje 4 universitetai pasiūlys 12 magistrantūros studijų programų 1

Kiek utopiškai prieš maždaug metus nuskambėjusi idėja Alytui tapti universitetiniu miestu, panašu, išsipildė su kaupu. Jau nuo šio rudens Dzūkijos sostinėje magistrantūros studijas regiono gyventojams pasiūlys keturi Lietuvos universitetai – Kauno technologijos, Mykolo Romerio, Vilniaus Gedimino technikos bei Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, skelbia Alytaus miesto savivaldybė.

Mykolo Romerio universitetas kviečia rinktis sveikatos politikos ir vadybos, kibernetinio saugumo valdymo ir elektroninio verslo vadybos magistrantūros studijas. Esą pastarosios dvi studijų programos neturi analogų Lietuvos ir regiono (Latvijos, Estijos, Lenkijos) aukštosiose mokyklose.

Elektroninio verslo vadybos studijų programa skirta aukštos kvalifikacijos vadybos ir verslo administravimo specialistams parengti, kibernetinio saugumo – aukštos kvalifikacijos specialistams, kurie galėtų įgyvendinti, užtikrinti bei koordinuotų kibernetinį saugumą.

Baigusieji politikos ir vadybos mokslų magistro studijas galės dirbti sveikatos politikos formavimo, koordinavimo bei vykdymo institucijose, nevyriausybinėse organizacijose, eiti vadovaujamas pareigas valstybės ir privačiose sveikatos priežiūros įstaigose.

Norintieji studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete galės rinktis statybos technologijos ir valdymo, statinio informacinio modeliavimo, mechanikos inžinerijos ar pramonės inžinerijos magistrantūros studijas.

Statybos technologijų ir valdymo studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos statybos inžinerijos specialistus, gebančius praktinėje veikloje taikyti naujausias statybos teorijas, metodus ir technologijas, statinio informacinio modeliavimo studijų programos – suteikti specializuotų inžinerinių žinių ir suformuoti specializuotus inžinerinius gebėjimus, reikalingus statinio projekto BIM (angl. building information modeling) rengimo funkcijoms atlikti.

Mechanikos inžinerijos studijų metu bus rengiami inžinerijos mokslų magistrai, jau turintys mechanikos inžinerijos studijų krypties žinių. Po jų absolventai džiaugsis ne tik atitinkamu diplomu, bet ir suformuotais vadovavimo bei novatoriškumo įgūdžiais, gebėjimu kritiškai analizuoti, suvokti savo sprendimų įtaką ir svarbą visuomenės raidai.

Pramonės inžinerijos programos tikslas – parengti pramonės inžinerijos specialistus, suteikti pramonės inžinerijos techninių ir technologinių problemų sprendimo gebėjimų, reikalingų pramonės inžinerijos moksliniams tyrimams atlikti, technologijoms kurti ir diegti.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija Alytuje nuo šio rudens rengs verslo logistikos, žemės ūkio ekonomikos, kaimo plėtros administravimo ir žemės ūkio verslo vadybos magistrantus.

Po verslo logistikos magistrantūros studijų programos absolventai gebės dirbti logistikos vadovais, valdyti verslo įmonių logistinius procesus, apimančius tiek materialinių vertybių judėjimą, tiek ir su juo susijusius informacinius srautus.

Žemės ūkio ekonomikos magistrantūros studijų programos tikslas – ugdyti aukštos kvalifikacijos ekonomistus, suteikiant žinių apie ekonomines žemės ūkio, apdirbamosios maisto, pluošto ir bioenergijos sistemas. „Žemės ūkio ekonomikos magistrantūros studijų programa yra autentiška, orientuota į žemės ūkio verslo, jame naudojamų išteklių, žemės ūkio ir maisto produktų rinkų ir agrarinės politikos specifiškumo studijų lauką“, – sako VDU Žemės akademijos atstovai.

Kaimo plėtros administravimo magistrantūros studijų programa paruoš moksliniam ir praktiniam darbui aukščiausios kvalifikacijos kaimo plėtros administratorius, turinčius teorinių ir analitinių viešojo administravimo žinių, tinkančių kaimo vystymosi politikos ir strateginio valdymo sprendimams formuoti.

Žemės ūkio verslo vadybos magistrantūros studijų programos tikslas – parengti darbui žemės ūkio verslo ir jo infrastruktūros organizacijose vadybos krypties magistrus, gebančius pagrįsti, priimti ir įgyvendinti šio verslo vystymo sprendimus atsižvelgiant į žemės ūkio ypatumus.

Ką Dzūkijos regiono gyventojams pasiūlys Kauno technologijos universitetas? Įmonių valdymo studijų magistrantūros programą. „Geras vairininkas savo laivą suvaldys net ir per didžiausias audras. Būtent tokių vadovų ir reikia šiuolaikinių rinkos sąlygų veikiamoms kompanijoms. Sėkmingas įmonės valdymas – tai naujausių vadybos, rinkodaros, finansų ir ekonomikos žinių taikymas. Tai plati kompetencija. Visa tai, kas gali būti reikalinga dirbant dinamiškose, vietinėse bei tarptautinėse verslo įmonėse ar organizacijose“, – apie studijų programą sako KTU atstovai.

Vienas komentaras apie “Nuo rudens Alytuje 4 universitetai pasiūlys 12 magistrantūros studijų programų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.