27-eri Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos metai – pilni iššūkių ir pokyčių

27-eri Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos metai - pilni iššūkių ir pokyčių 21

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos kolektyvas sveikina jus, esami ir būsimi mūsų lankytojai, su Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite!

Džiugu pristatyti jums savo, gana jaunos, nepriklausomybės metais įkurtos, bibliotekos, nueitą kelią – pilną iššūkių, pokyčių ir bendrystės. Kokie dalykai buvo svarbiausi, atvedę mus iki to, kuo esame dabar?…

VIZUALIZACIJA: https://www.facebook.com/kuncinoviesoji.biblioteka/videos/2592815104310921/

Sėskime į laiko mašiną ir keliaukime…

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka įkurta 1993 metais. Kartu su dar keletu savivaldybių bibliotekų ji tapo kompiuterizavimo pradininkėmis šalyje.

Mūsų biblioteka yra viena iš pirmųjų penkių savivaldybių bibliotekų, pradėjusių rengti veiklos projektus ir laimėjusių Atviros Lietuvos fondo finansavimą.

Jau 1997 metais Alytaus miesto viešosios bibliotekos įvairi ir turininga pirmųjų ketverių metų patirtis buvo apžvelgta pasauliniame bibliotekininkų forume – Kopenhagoje įvykusioje IFLA 36-ojoje generalinėje konferencijoje.

Mūsų filialas – Informacijos ir laisvalaikio centras – tapo bene pirmąja šalyje biblioteka, specialiai pritaikyta aptarnauti senyvo amžiaus ir neįgalius lankytojus. Centro veikla pristatyta ES Pulman‘o projekte, kaip vienas sėkmingiausių socialinės atskirties mažinimo pavyzdžių.

Dviem bibliotekos darbuotojoms – direktorei Giedrei Bulgakovienei ir Informacijos ir laisvalaikio centro vedėjai Birutei Vėgienei – LR Kultūros ministerija yra suteikusi „Metų bibliotekininkės“ titulus.

Bibliotekoje verda kultūrinis gyvenimas. Bibliotekos „vizitinė kortelė“ – respublikiniai trumposios prozos skaitymai „Imbiero vakarai“ išsiplėtė iki tarptautinio projekto ir yra vieni iš nedaugelio organizuojamų panašių renginių šalyje, juolab bibliotekose.

Bibliotekos darbuotojai (bene vieninteliai iš savivaldybių bibliotekų) yra parengę pilnateksčių dokumentų kompaktinę plokštelę „Gyvas rašytojo J. Kunčino pėdsakas“.

Biblioteka viena pirmųjų tarp savivaldybių bibliotekų baigė LIBIS diegimą visuose bibliotekos padaliniuose, pilna apimtimi dirba visos LIBIS posistemės. Rekataloguotas visas bibliotekos dokumentų fondas, pilna apimtimi veikia elektroninis katalogas.

Biblioteka viena pirmųjų pradėjo skaitmeninti kraštotyrinių straipsnių kartoteką.

Šešių  bibliotekos darbuotojų kultūrinės veiklos organizavimo grupė yra apdovanota Alytaus miesto kultūros premija.

Bibliotekos iniciatyva išleista knyga „Rimas Burokas. (Ne)gyvenimo fragmentai“ kurį laiką dominavo geriausių metų knygų dešimtuke.

Biblioteka sėkmingai įgyvendino projekto „Bibliotekos pažangai“ keltus uždavinius: lankytojai aktyviai naudojosi interneto prieiga, vyresnio amžiaus žmonės buvo mokomi kompiuterinio raštingumo pagrindų, kvalifikaciją kėlė darbuotojai.

Atnaujinti ir moderniai įrengti kompiuterizuoti visi bibliotekos padaliniai, visuose yra prieiga prie interneto.

Biblioteka prisidėjo prie projekto „Prisijungusi Lietuva“ iniciatyvos mažinti bendruomenės skaitmeninę atskirtį. Jau apmokyta beveik 1000 gyventojų ir šis skaičius ateityje tik didės. Projekto dėka bibliotekos techninė ir programinė įranga sušiuolaikinta – nuo modernių skaitmeninimo galimybių, 3D spausdinimo įvairovės iki dronų ir robotikos.

Kad ir kokį kelią biblioteka nuėjo, mums visada buvo ir yra svarbiausia – žmonės. Tie, kurie pas mus ateina ir tie, kurie iš visos širdies pas mus dirba. Arčiausiai bendruomenės pulso visada buvo ir yra mūsų filialai – Pirmajame Alytuje, Vidzgiryje, Dainavoje. Juk į mažą biblioteką visada jaukiau ateiti ir pajusti paprastą asmeninį santykį…

Per bibliotekos gyvavimo istoriją net 14 kartų buvo kraustytasi iš vienų patalpų į kitas. Šiemet ir vėl brėžiame naują pradžią – mūsų Vidzgirio filialo darbuotojos netrukus pakvies savo skaitytojus į kitas, atnaujintas patalpas – bus atvertas naujas bibliotekos gyvavimo puslapis…

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos kolektyvas

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.