Vaiko teisių gynėjai dirba ir karantino laikotarpiu: Alytaus apskrityje pažeidimų sumažėjo

Ypatingomis šalyje sąlygomis dėl galimo koronaviruso (COVID-19) plitimo, vaiko teisių gynėjai tęsia savo darbą ir užtikrina reagavimą į pranešimus apie galimus vaiko teisų pažeidimus.

„Net ir valstybės mastu paskelbto karantino laikotarpiu  vaiko teisių gynėjai, atlikdami būtinąsias neatidėliotinas funkcijas, vyksta į vaiko teisių pažeidimo vietas, užtikrina  vaiko saugumą. Į Skyrių besikreipiantys asmenys aptarnaujami nuotoliniu būdu“, – situaciją karantino metu komentavo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja

Vaiko teisių specialistai pataria šį laiką išnaudoti prasmingai: užsiimti bendromis veiklomis su vaiku, stiprinti tarpusavio ryšį arba tiesiog džiaugtis buvimu kartu. Tai labai svarbu ir ateičiai. Vaikui paaugus, užklupusias problemas įveikiame paprasčiau, kai yra pasitikėjimu grįstas ryšys. Tuomet ir situacijų, kada šeimai susikalbėti reikalinga specialistų pagalba iš šalies, bus mažiau.

Iš auginančiųjų vaikus,  prašoma ypatingo atsakingumo ir sąmoningumo. Nors šeimose vis dar pasitaiko buitinių konfliktų, tačiau Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai labai vertina apskrities gyventojų susitelkimą ir teigia, jog vaiko teisių pažeidimų karantino laikotarpiu sumažėjo.

Reaguojant į LR Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą ,,Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo”, nuo pirmadienio Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba klientus aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina užtikrinti būtiniausių neatidėliotinų funkcijų vykdymą – reagavimą į galimą vaiko teisių pažeidimą.

Dėmesio! Pastebėjus vaiko teisių pažeidimą skambinkite telefonu 112, darbo metu (8-17 val.) praneškite vaiko teisių gynėjams elektroniniu paštu alytaus.apskrities@vaikoteises.lt arba telefonu:

Alytaus mieste –8 694 49 059

Alytaus rajone – 8 618 16 097

Druskininkų savivaldybėje – 8 613 76 379

Lazdijų rajone – 8 612 24 833

Varėnos rajone – 8 688 57 204.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Vaiko teisių gynėjai dirba ir karantino laikotarpiu: Alytaus apskrityje pažeidimų sumažėjo

  1. Gelbekit vaika nuo girtaujancios motinos..visa nestuma vartojo alkoholy,dabar jo nesugeba priziureti..gaila maziuko..Namuose invalide motina..istisas besa.nezinau kaip patikrimo metu ja rasite,bet verta daznai uzsukti,vaikas istisai verkia..Druskininku sav.Leipalingis.Seiriju 11-18,motina Ausrine Konzeliauskaite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *