Seimo nario pareiškimas dėl pasitraukimo iš daugumos – ankstyvas balandžio 1-osios pokštas?

Alytaus miesto savivaldybės, „Dzūkijosveidas.lt“ nuotraukos, „Dzūkijosveidas.lt“ montažas.

Seimo narys Robertas Šarknickas ketvirtadienį viešumoje tėkštelėjo: „LVŽS Alytaus miesto skyrius priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos“. Apie tai pasiteiravus Alytaus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkės Skaistės Ulčickaitės, ji tokią Seimo nario frazę paneigė: „Tai nesusipratimas. Kodėl mūsų skyriaus pirmininkas tai parašė, man sudėtinga komentuoti. Atsakymo neturiu.“ Tai kas nutiko iš tiesų ir kas čia bando iškrėsti balandžio 1-osios pokštą anksčiau laiko?

„Mūsų frakcijos vardu galiu patikinti, kad niekas iš niekur nesitraukia, mes liekame daugumoje. Tokio tiesioginio teiginio ir sprendimo trauktis iš daugumos ar ne svarstyta ir juolab priimta nebuvo. Skyriuje buvo svarstyta kiek kitokia situacija ir Seimo narys, naudodamasis balsavimo rezultatais, padarė tokias išvadas“, – situaciją paaiškino S. Ulčickaitė.

Seimo narys R. Šarknickas viešai išplatintame pareiškime išdėstė ir argumentus, kodėl LVŽS neva traukiasi iš daugumos: „Alytaus miesto valdžios dauguma savo balsavimu ir toliau neprisideda prie LR Seimo vykdomos darbo užmokesčio didinimo politikos viešajame sektoriuje ir kitų valstybės mastu vykdomų projektų. Keliamos net kainos už būsto nuomą socialiai sunkiau gyvenančioms šeimoms.“

Rašte dėstomi ir kiti argumentai – valdžia padidino mokesčius vaikams už sporto būrelius, muzikos mokyklos lankymą, darželius, uždarė švietimo įstaigas. Priekaištų pažerta ir dėl nepakeltų atlyginimų kultūros ir meno darbuotojams, socialiniams darbuotojams, sumažinto finansavimo kultūros sričiai. Nuskambėjo ir kaltinimai dėl Alytaus teatrui pradėto psichologinio spaudimo.

„Mūsų skyrius nebeįsivaizduoja bendro darbo tokioje daugumoje, kurioje tik buvo žadama įsiklausyti ir girdėti alytiškius, mūsų kolegas tarybos narius. Dėkoju LVŽS skyriui už požiūrį į miestą, žmones, kad vertybės liko aukščiau už interesus. Mūsų trys tarybos nariai irgi tikėjo valdžia“, – rašė R. Šarknickas.

Portalas „Dzūkijos veidas“ Seimo nario teiravosi, kas šioje situacijoje klaidina visuomenę su pareiškimais apie  LVŽS pasitraukimą iš Alytaus valdančiosios daugumos, mat jo viešas pareiškimas neatitinka to, ką tvirtina S. Ulčickaitė.

„Tai daugumos skyriaus sprendimas. Žino ji (S. Ulčickaitė – aut. past.), pati dalyvavo, susilaikė“, – tokį atsakymą parašė R. Šarknickas. Jis užsiminė ir apie tai, kad valdančioje daugumoje visada buvo kitas politinis judėjimas, tik apie tai nesiskelbė ir kad Seimo narys nenori meluoti žmonėms.

Taip sakydamas, veikiausiai, politikas mintyse turėjo judėjimą „Už Alytų“, mat politiniuose užkulisiuose jau kurį laiką kalbama apie planus jo narius priimti į valdančiąją daugumą. Tiesa, jokie sprendimai dėl to kol kas nėra priimti, o kokie jie bus iš tiesų, parodys laikas.

Šią dviprasmišką situaciją dėl galimų valdančiosios daugumos pokyčių prašėme pakomentuoti Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį: „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra mūsų partneriai koalicijoje ir toliau tęsime darbus su jais. Galiu patikinti, kad nieks valdančiosios daugumos nepalieka. Kodėl Seimo narys bando rašyti, kad traukiasi, negaliu atsakyti. Reikėtų klausti jo. Galbūt tam reikšmės turi artėjantys Seimo rinkimai ir noras kažkam būti opozicijoje, nes tada lengva kritikuoti. Gal tai yra ankstyvas balandžio pirmosios pokštas?“, – svarstė meras.

Jis kol kas nepatvirtino ir kalbų apie judėjimo „Už Alytų“ priėmimą į valdančiąją daugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *