Dzūkams vertėtų susigriebti: namų saugumu rūpinasi mažiausiai

VPGT nuotr.

Kokio Lietuvos regiono – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ar Žemaitijos gyventojai labiausiai rūpinasi savo namų saugumu ir yra įsirengę daugiausia autonominių dūmų detektorių?  Susumavus pernai rengtos prevencinės akcijos „Gyvenkime saugiai“, kurios metu priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai patikrino daugiau kaip 100 tūkst. gyvenamųjų būstų, rezultatus, paaiškėjo, jog labiausiai savo namų saugumu rūpinasi suvalkiečiai, o mažiausiai – dzūkai.

 

Daugiausia autonominių detektorių yra įsirengę Kelmės (74,59 proc.,), Jurbarko (73,77 proc.) ir Alytaus (72,48 proc.) rajonų gyventojai. Mažiausiai jų savo namuose turi Šalčininkų rajono (39,49 proc.), Alytaus (40,26 proc.) ir Klaipėdos (42,7 proc.) miestų gyventojai.

 

Pernai būstų, turinčių autonominius dūmų detektorius, skaičius padidėjo nuo 43 iki 56 proc. Nors per kelerius metus gerokai sumažėjo žuvusiųjų gaisruose skaičius, pernai gaisruose žuvo 70 žmonių. Beveik nė viename žuvusiojo būste nebuvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus informacija.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *