Pagalbos numerio 112 diena: ar tikrai žinote jo paskirtį?

Bendrojo pagalbos centro nuotrauka.

Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga įvairiose Europos šalyse vyksta renginiai, kurių metu primenama visuomenei apie telefono numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą: policininkus, ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos specialistus.

Kaip rodo apklausų duomenys, 95 procentai Lietuvos gyventojų žino numerį 112. Deja, ne visi skambinantieji susipažinę su numerio paskirtimi. Nepagrįstų lūkesčių turintys žmonės tikisi, kad numeriu 112 galima išsikviesti avarinę tarnybą, pranešti apie neveikiantį šviesoforą, kamščius gatvėse ar nenuvalytus kelius ir panašiai. Siekiant, kad numerio paskirtis taptų aiškesnė, 2019 metais buvo pakeistas jo pavadinimas – nuo praėjusių metų liepos mėnesio jis vadinamas skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Bendrasis pagalbos centras, norėdamas, kad Lietuvos gyventojai geriau suprastų, kaip veikia skubiosios pagalbos teikimo sistema ir kokia yra tikroji numerio 112 paskirtis, 2019-ųjų metų pabaigoje užsakė kelių vaizdo klipų sukūrimą. Nuo šių metų vasario 11-osios visuomenė jau gali su jais susipažinti – švenčiant Europos skubios pagalbos numerio 112 dieną, į Bendrojo pagalbos centro svetainę http://bpc.lrv.lt buvo įkelti du animaciniai ir du vaizdo klipai.

Prie visuomenės švietimo maloniai sutiko prisidėti ir du Vilniaus kino teatrai – „Multikino“ ir „Pasaka“. Demonstruojant socialinę atsakomybę ir nesuvaidintą rūpinimąsi Lietuvos gyventojų viešuoju saugumu, prieš visus kino seansus vasario 11-ąją dieną šiuose kino teatruose yra rodomas vienas iš naujų vaizdo klipų, supažindinančių su skubiosios pagalbos tarnybomis ir telefono numeriu 112, vienodu principu veikiančiu tiek Lietuvoje, tiek ir daugelyje kitų Europos šalių.

Tai, jog numeris 112 veikia ne tik Lietuvoje, dažnai pamirštama. Nors Lietuvos gyventojai vyksta ne tik į poilsines ar turistines keliones, bet ir apsipirkti, aplankyti užsienio šalyse gyvenančių draugų ir artimųjų, vos 44 procentai jų žino, kad numeriu 112 galima išsikviesti pagalbą ir kitose šalyse.

Todėl, minint Europos skubios pagalbos numerio 112 dieną, Bendrasis pagalbos centras primena, kad 112 yra skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeris, kuris veikia ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių: Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Serbijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir kitose. Daugiau nei 500 milijonų žmonių Europoje vienu standartiniu telefono numeriu gali išsikviesti skubią pagalbą, kurią teikia policijos, ugniagesių gelbėtojų ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos.

Kviečiame susipažinti su vaizdo klipais:

Bendrojo pagalbos centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *