Alytiškis K. Latauskas – rezultatyviausias Europos kanupolo čempionato žaidėjas

2019 metų Europos kanupolo čempionate Koimbroje, Portugalijoje Lietuvos kanupolo jaunimo U-21 rinktinė, sudaryta iš geriausių Trakų Kūno kultūros ir sporto centro bei Alytaus sporto ir rekreacijos centro sportininkų, iškovojo devintą vietą. Tai aukščiausias Lietuvos kanupolo rinktinės pasiekimas Lietuvos kanupolo istorijoje.

Čempionate dalyvavo 15 valstybių komandos, suskirstytos į keturis pogrupius. Pirmą ir antrą vietas pogrupyje užėmusios komandos kitame etape varžėsi dėl 1-8 vietų, trečią ir ketvirtą – dėl 9-15 vietų

Pirmąją Europos čempionato dieną Lietuvos rinktinė grupės varžybose po įtemptos kovos pralaimėjo Prancūzijos jaunimui 0:3. Pirmas kėlinys pasibaigė lygiosiomis 0:0, tačiau antrajame kėlinyje padarytos kelios klaidos leido prancūzams pelnyti įvarčius ir laimėti svarbias rungtynes. Antrose rungtynėse susitiko su Belgijos rinktine. Pirmasis kėlinys laimėtas triuškinamu rezultatu 5:0. Antrajame kėlinyje mūsų komanda atsipalaidavo ir leido varžovams nesunkiai pelnyti penkis įvarčius. Nors ir nugalėjome belgus 8:5, bet praleisti bereikalingi įvarčiai vėliau atsiliepė Lietuvos rinktinei turnyro lentelėje. Paskutinėse grupės rungtynėse laukė susitikimas su stipria Italijos rinktine. Kaip ir Lietuvos rinktinė italai buvo iškovoję vieną pergalę prieš belgus ir pralaimėję prancūzams. Tarpusavio lietuvių – italų mačas pasibaigė lygiosiomis 5:5. Nors lietuviai surinko vienodai taškų su italais, tačiau Italijos komandos praleistų ir įmestų įvarčių santykis buvo geresnis – skyrėsi dviem įvarčiais. Šie du taškai ir lėmė, kad Lietuvos rinktinė liko grupėje trečia ir toliau galėjo kovoti tik dėl 9–15 vietų.

Kito etapo kovose Lietuvos kanupolo komanda įrodė, kad buvo verti daugiau. Antrą varžybų dieną lietuviai 8:4 nugalėjo Rusijos kanupolo rinktinę ir pranoko Danijos žaidėjus, nugalėję juos rezultatu 4:1. Paskutinę varžybų dieną Lietuvos jaunimas žaidė rungtynes su Didžiosios Britanijos rinktine dėl 9-12 vietos. Įtemptose rungtynėse, vieno taško skirtumu 5:4 mūsiškiai nugalėjo Didžiosios Britanijos sportininkus. Po šios pergalės Lietuvos komanda toliau tęsė kovą dėl 9 vietos. Paskutinėse rungtynėse lietuviai susitiko su Airijos bendraamžiais. Abi komandos viena kitą neblogai pažįsta. Rungtynės buvo įtemptos. Mūsų komanda greičiau įveikė jaudulį ir puikiai sužaidė. Lietuviai kontroliavo visas rungtynes ir laimėjo rezultatu 5:3. Europos kanupolo čempionate iškovota aukšta 9 vieta. Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė čempionate iškovojo penkias pergales, patyrė tik vieną pralaimėjimą ir vienas sužaidė lygiosiomis su sidabro laimėtojais Italijos sportininkais. Europos čempionais tapo vokiečiai, antri liko italai, treti – šveicarai

Lietuvos rinktinėje žaidė Trakų sportininkai: Justinas Gerdvilis, Mantas Kancleris, Lukas Kudaba, Lukaš Stachovskis, Karolis Tuska, Kristupas Totorovas, Julijus Zacharevičius bei Karolis Latauskas ir Mindaugas Kuc iš Alytaus, rinktinės vyr. trenerė Rasa Kudabienė ir treneris Kęstutis Dambrauskas.

Rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju tapo alytiškis Karolis Latauskas, pelnęs 17 įvarčių. Varžybų metu aukščiausio lygio meistriškumą demonstravo komandos kapitonas L. Stachovskis, K. Latauskas ir L. Kudaba. Komandos lyderiams gerai talkino K. Tuska, M. Kancleris, J. Gerdvilis. Į žaidimą gerai įsijungdavo ir jaunimas – K. Totorovas, M. Kuc ir J. Zacharevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *