„4×4 Perimetro“ maratono greičio ruožai drieksis per Dzūkijos miškus

Devintasis bekelės maratonas „4×4 Perimetras“, vyksiantis liepos 24–27 dienomis, neaplenks Dzūkijos – Druskininkų bei Lazdijų rajono savivaldybių. Šis maratonas – tai pati ilgiausia Lietuvoje automobilių lenktynių trasa, kurios ilgis apie 2000 kilometrų, driekiasi šalies pasieniu ir atkartoja Lietuvos valstybės kontūrą.

Lietuvoje ir Europoje unikalus automobilių renginio startas ir finišas vyks Druskininkuose. Visureigių ekipažai ir motociklininkai liepos 24 d. vakare dalyvaus parodomajame važiavime – prologe. Į ilgąjį maratoną aplink Lietuvą ekipažai pajudės ankstų liepos 25 d. rytą ir važiuos priešinga laikrodžio rodyklei kryptimi, o liepos 27 d. vakare sugrįš į Druskininkus.

Lazdijų rajono savivaldybėje numatyti net du greičio ruožai – 72 km ir 53 km – drieksis prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

„Tiek Druskininkų, tiek Lazdijų rajono savivaldybės jau ne pirmus metus patiki mūsų idėja ir suteikia visą įmanomą pagalbą, todėl šiemet sportinių įskaitų dalyviai vėl galės džiaugtis gražiuose miškuose išdėstytais greičio ruožais, o turistai – mėgautis nuostabiu Dzūkijos kraštovaizdžiu. Per 3 maratono dienas kiekvienas ekipažas suranda naują mėgstamiausią Lietuvos vietą. Tikimės, kad artimiausiu metu į „dzūkišką kadrilį“ įsijungs ir Varėnos rajonas, kuriame taip pat gausu įstabių vietų“, – sakė maratono organizatorius Gediminas Grigaitis.

Net 60 valandų trunkančio bekelės maratono ruožais važiuos automobilių, motociklų ir keturračių klasės dalyviai, kurie turės įveikti apie 2000 kilometrų. Greičio ruožai yra suskirstyti į 4 zonas: Lazdijų, Ruklos, Pabradės ir Druskininkų.

„Šiais metais orientacinių ruožų ekipažams reikės žinoti ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos eismo taisykles. Suradome naujų atkarpų bei vaizdingų vietovių pasienyje su Lenkija, o dzūkiška trasos dalis bus labai smagi – aukštos įkalnės, nuokalnės, daugybė vingių ir medžių šaknų miškuose. Orientaciniai ruožai šiemet sunkesni ir ilgai dvejojome juos parinkdami – tik po ilgų svarstymų nusprendėme palikti vadinamąją „Dieveniškių kilpą“, – teigė G. Grigaitis.

Parengta pagal maratono „4×4 Perimetras“ organizatorių, Druskininkų ir Lazdijų rajono savivaldybių informaciją

Viršelis – „4×4 Perimetro“ maratono organizatorių archyvo nuotr.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.