Lietuvos mokyklų žaidynėse – alytiškių triumfas

Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Puikiai 2018-2019 mokslo metais pasirodė Alytaus miesto savivaldybės mokyklos, kurios pateko tarp sezono nugalėtojų.

Tūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus siekdami nugalėtojų turėjo įveikti kelis arba vieną etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos. Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalinti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus, jie atsispindėjo bendroje įskaitoje. Regionų įskaitoje, tarp savivaldybių, II grupės nugalėtojų vardų ketvirtus metus iš eilės neapleidžia Alytaus miesto moksleiviai. Jie surinko didžiausią taškų skaičių tarp absoliučiai visų savivaldybių.

Alytaus Panemunės progimnazija iškovojo pirmąją vietą progimnazijų ir pagrindinių mokyklų II grupėje. Pernai jie šioje kategorijoje liko antri.

Gimnazijų ir vidurinių mokyklų kategorijoje 5-6 vietas užėmė Alytaus Šv. Benedikto ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Pastarosios moksleiviai laimėjo dviejų sporto šakų varžybas – lengvosios atletikos kroso estafečių (gimusių 2000-2003 m. ir jaunesnių moksleivių) bei merginų rankinio. Vaikinų rankinyje stipriausi šalyje buvo Alytaus Putinų gimnazijos vaikinai.

Visus mokslo metus moksleiviai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisto olimpinius idealus.

Organizatorių informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.