Naujausias šalies kolegijų reitingas: kaip sekėsi Alytaus kolegijai? (atnaujinta)

Žurnalas „Reitingai“ pristatė naujausią šalies kolegijų studijų krypčių reitingą. Jis buvo sudarytas vadovaujantis darbdavių vertinimu, atsižvelgiant į alumnų gaunamus atlyginimus, įsidarbinimą, priimtų geriausių abiturientų skaičių, pirmakursių balų vidurkį ir minimalų stojamąjį balą.

Reitinge didžiausias dalykinio studijų krypčių svoris – net 30 taškų iš 100 – suteiktas darbdavių vertinimams. Jų, iš įvairių šalies regionų, buvo klausiama, kokių aukštųjų mokyklų bei kokių studijų krypčių alumnų dirba jų įmonėse, įstaigose ar organizacijose ir kurių aukštųjų mokyklų absolventų darbo kokybe jie patenkinti labiausiai.

Taigi, kaip naujausiame šalies kolegijų studijų krypčių reitinge sekėsi Alytaus kolegijai – vienintelei aukštojo mokslo institucijai Alytaus regione?

Remiantis žurnalo „Reitingai“ sudarytu šių metų Lietuvos kolegijų studijų krypčių reitingu, Slaugos ir Akušerijos kryptis Alytaus kolegijoje jau trejus metus iš eilės surenka mažiausią balų skaičių ir užima paskutinę 7-ąją vietą. Nors šiemet šios krypties studijas kolegijoje rinkosi palyginti nemažas skaičius studentų, mokytis norėjo net ir geriausi abiturientai, tačiau pakilti aukščiau neleido gana prastas darbdavių įvertinimas.

Maisto technologijų ir Statybos inžinerijos krypčių studijos taip pat įsitvirtino paskutinėse pozicijose. Nors darbdavių jos nebuvo įvertintos prasčiausiai, tačiau reitingo sudarytojai neturėjo duomenų apie į jas priimtus studentus, pirmakursių balo vidurkį ir žemiausią balą, kas galėjo įtakoti aukštesnę vietą reitinge.

Mokslai trijose Informatikos inžinerijos krypties programose šiais metais įvertintos penkta vieta. Nors darbdavių atsiliepimai nebuvo patys geriausi, tačiau balų pridėjo priimtų studentų skaičius ir gana aukštas pirmakursių balo vidurkis. Tiesa, tiek alumnų įsidarbinimas, tiek gaunami atlyginimai – vieni prasčiausių.

Transporto inžinerijos krypties studijos šių metų reitinge užėmė ketvirtą vietą iš šešių, per trejus metus pakilo į viršų per dvi pozicijas. Nors daugumą rodiklių buvo gana prasti, prastai studijas įvertino ir darbdaviai, tačiau gana didelį taškų skaičių joms lėmė aukštas pirmakursių balo vidurkis.

Verslo ir vadybos krypčių studijos šiais metais taip pat nebuvo Alytaus kolegijos „arkliukas“, reitinge jos atitinkamai įvertintos 9 ir 8 vietomis. Lyginant su kitomis kolegijomis jų rodikliai gana prasti, tačiau vadybos mokslai per trejus metus pakilo per dvi pozicijas, verslo studijoms užteko metų, kad iš 15 vietos pakiltų į 9.

Finansų ir apskaitos krypčių studijos atitinkamai pasidalino 7 bei 5-6 vietas. Finansai per vienerius metus nukrito viena pozicija žemyn, tačiau apskaita per penkias vietas šoktelėjo į viršų. Nepaisant to, šių studijų krypčių rodikliai yra gana žemi. Apskaitos studijoms aukšto balo neskyrė darbdaviai, mažiau į jas priimta studentų, žemiausias balas buvo didžiausias. Tiesa, nors alumnų atlyginimai buvo žemiausi, tačiau jų įsidarbinimas siekė net 85 procentus.

PAPILDYTA

Portalas dzukijosveidas.lt reitingo rezultatus paprašė pakomentuoti žurnalo „Reitingai“ vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną, mat Bendrosios praktikos slaugos studijų programa kolegijoje buvo akredituota tik 2016 metais. Programos studijos trunka 3,5 metų, absolventų dar nėra, todėl darbdaviai lyg ir neturėjo ko vertinti, o Slaugos krypties reitinge įstaiga atsidūrė 7-oje vietoje.

Pasak G. Sarafino, Alytaus kolegijos atvejis – netipinis, tačiau neįtraukti įstaigos į reitingus būtų realybės iškraipymas, juk jau yra trejų metų patirtis. Tiesa, vien tik Slaugos kryptyje Alytaus kolegiją jis siūlo vertinti be darbdavių nuomonės parametro.

„Darbdaviai jau pateikia savo vertinimus, tačiau jie – ne apie Alytaus kolegijos Slaugos krypties absolventus, o apie studentus, kurie atliko praktiką, todėl juos lyginti su kitų kolegijų absolventais būtų neteisinga, – sakė G. Sarafinas.

– Kita vertus, šiais metais į Bendrosios praktikos slaugos studijų programą buvo priimta gana daug studentų, todėl duomenys apie stojančiuosius yra žinomi – stojamojo balo vidurkis, pirmakursių žemiausias balas, kiek įstojo pažangiausiųjų, Studijų kokybės vertinimo centro akreditacija apie Alytaus kolegiją Slaugos kryptyje taip pat jau yra. Nėra tik vieno – absolventų.

Nevertinant darbdavių nuomonės Alytaus kolegija Slaugos kryptyje atsidurtų ketvirtoje vietoje tarp septynių kolegijų, nes kai kurie krypties parametrai tikrai geri. Žinant, kaip dėl demografinės padėties regionų kolegijoms dabar nelengva, pradėti vykdyti šią naują studijų programą buvo išties išmintingas sprendimas, o kai netrukus atsiras absolventai, tuomet viskas stos į savo vietas“.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.