Kontrabandininkų išradingumui ribų nėra: Varėnos pasieniečiams įkliuvo rūkalų pilna amfibija

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai Varėnos rajone užkardė bandymą į Lietuvą atgabenti pigesnių rūkalų. Neteisėtam kroviniui pervežti kontrabandininkai pasitelkė nedidelę amfibiją su priekaba, į kurią prikrovė 20 dėžių cigarečių.

Praeitą trečiadienį Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai ties Varėnos rajono Lynežerio kaimu pastebėjo įtartiną automobilį „Audi A6“ bei jo link einančius du asmenis su ryšuliais.

Ši vietovė priklauso Čepkelių gamtiniam rezervatui, garsėjančiam pelkėmis.

Nešikai, manoma, taip pat išvydę VSAT pareigūnus, metė krovinį ir pasislėpė netoliese esančiuose kemsynuose.

Specialiosios komandos pasieniečiai į pagalbą pasitelkė kolegas iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Aleksandro Barausko ir Kabelių užkardų. Į orą pakeltas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis, vietovės apžiūrai iškviestas kinologas su tarnybiniu šunimi.

Paaiškėjo, kad du nešikai į Lietuvą gabeno keturias dėžės kontrabandinių cigarečių. Už maždaug kilometro nuo aptikto „Audi A6“ automobilio pasieniečiai rado dar dvi transporto priemones – „Volvo V70“ ir „Audi A6“. Netoli šių mašinų, už pusantro šimto metrų, aptikta šakomis užmaskuota priekaba.

Apylinkes tikrinę pasieniečiai netrukus išsiaiškino, kam kontrabandininkams prireikė priekabos.

Tarnybinis šuo paieškose dalyvavusią VSAT pareigūnų grupę nuvedė į Čepkelių pelkę. Čia rasta likimo valiai palikta amfibija su nedidele priekaba, kurioje buvo 20 kartoninių dėžių cigarečių „Korona Superslims“. Gamyklinės rūkalų pakuotės apvyniotos juoda polietileno plėvele.

Pirminiais duomenimis, trimis automobiliais į Čepkelių rezervatą atvykę kontrabandininkai juos paliko raisto pakraštyje, o į pelkę pasiuntė kur kas geresniu pravažumu pasižyminčią amfibiją su priekaba. Į šią transporto priemonę sukrautas rūkalų krovinys nuo valstybės sienos gabentas link nuošaliau paliktų dviejų „Volvo V70“ ir „Audi A6“. Šiais automobiliais cigaretės, neabejojama, būtų skubiai išvežiotos ir paslėptos šalies viduje.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 12 tūkstančių pakelių cigarečių „Korona Superslims“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, siekia beveik 35 tūkstančius eurų.

Tyrimą tęsę VSAT pareigūnai tą pačia dieną Eišiškėse sulaikė ir į areštinę uždarė 28 bei 31 metų vietinius gyventojus. Pirminiais duomenimis, jie siejami su Čepkelių raiste aptiktu kontrabandiniu kroviniu.

Rūkalai laikinai saugomi Varėnos pasienio rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *